DSW Waterpolo Poznań – Legia Warszawa 13:10

DSW Waterpolo Poznań - Legia Warszawa  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Po zaciętym meczu DSW Waterpolo Poznań pokonało Legię Warszawa 13:10 (4:2, 2:4, 3:3, 4:1)

Na samym początku spotkania poznaniacy zdobyli trzypunktową przewagę i nie oddali jej do końca pierwszej kwarty. W drugiej Legia zdążyła odrobić stracone punkty i doprowadzić do remisu. Trzecia kwarta zaczęła się nieco nerwowo i po raz pierwszy Legia Warszawa wyszła na prowadzenie. Na szczęście dla poznaniaków niezawodny kapitan Tomasz Różycki zdobył gola i DSW Waterpolo zakończyło kwartę z jednopunktowym prowadzeniem. Do połowy ostatniej kwarty poznaniacy utrzymywali jednopunktowe prowadzenie. W szeregach warszawskich zrobiło się nieco nerwowo i dzięki temu gospodarze zdobyli kolejne punkty przewagi.

Najbardziej wartościowym zawodnikiem w drużynie poznańskiej był kapitan Tomasz Różycki, który zdobył aż sześć bramek, a w drużynie warszawskiej Maciej Kozera z dorobkiem trzech bramek.

Rewanż odbędzie się jutro o godzinie 12:30 na Termach Maltańskich. Wstęp wolny. Po meczu DSW Waterpolo Poznań zaprasza na rodzinny piknik.