Piłka ręczna: WKS Grunwald i kawy nie potrzeba

WKS Grunwald Poznań- MKS Real - Astromal Leszno  Foto: lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter

Derby Wielkopolski odbyły się w hali przy ulicy Newtona w Poznaniu. WKS Grunwald Poznań wygrał z MKS Real – Astromal Leszno 22:21 (10:11).

Spotkanie było bardzo emocjonujące. Poznaniacy od samego początku utrzymywali kilku punktową przewagę. Jednak to lekkie rozluźnienie z panowania nad sytuacją spowodowało, że goście zaczęli odrabiać straty. Z trzypunktowej przewagi gospodarzy z początku meczu zrobił się w 27. minucie spotkania remis 9:9. Na przerwę leszczynianie schodzili z jedną bramką przewagi.

Druga połowa zwiastowała utrzymanie przewagi gości. Na szczęście ciężka walka na boisku przynosi w 45. minucie spotkania rezultat w postaci remisu 15:15. Walka toczy się punk, za punkt aż do 57. minuty, kiedy to WKS Grunwald prowadzi dwoma punktami. W ostatniej minucie Astormal doprowadza do 22:21 i na kilka sekund przed końcem spotkania to on może wyprowadzić akcję doprowadzając do remisu. Na szczęście, ta rzecz gościom się nie udaje i punkty trafiają do wojskowych.