Piłka nożna: Polonia liderem

Polonia Poznań - Akademia Piłkarska LG  Foto: lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter

Po 6. kolejkach I ligi grupy północnej Polonia Poznań wysunęła się na fotel lidera pokonując na wyjeździe MUKS Dargfil Tomaszów Mazowiecki 1:4 (1:1).

To był mecz po wczesnej pobudce i dość męczącej podróży. Wiedziałyśmy, że po tej kolejce w przypadku naszego zwycięstwa możemy zostać samodzielnym liderem. Zależało nam więc by wygrać. Początek przespany, ale to nam udało się ustalić wynik spotkania po pięknej zespołowej akcji i trafieniu Marysi Nowak. Niestety później padła bramka na 1-1 i zabrzmiał gwizdek kończący pierwszą połowę.

W przerwie mocna mobilizacja, pełne zaangażowanie i od pierwszych minut atak na przeciwnika. Długo nie trzeba było czekać, bo po dośrodkowaniu Karoli Grześkowiak bramkę głową zdobyła Kicaj. Chwilę później po świetnej akcji i przytomnej decyzji, Monia Skowrońska pięknym uderzeniem zdobyła bramkę na 3-1. Pod koniec spotkania bardzo ciężkiego pod względem fizycznym wynik ustaliła wchodząca z ławki Ania Machowiecka. Cieszymy się ogromnie, w końcu jesteśmy liderem! Natomiast my już myślami jesteśmy przy meczu z SMS II Łódź, a wiemy, że to trudny przeciwnik zresztą jak każdy w tej grupie.

Starając się być jak najbardziej obiektywna, stwierdzam że ten mecz jednak należał do Polonii. Pierwsza połowa wcale nie wskazywała na to, że zakończy się takim wynikiem. Śmiem twierdzić, że początek raczej należał do Tomaszowa, niestety jedna akcja i Poznań wychodzi na prowadzenie. Co lepsze, w dalszej części meczu okazało się, że ta akcja nie była przypadkowa, została powtórzona kolejne 3 razy, także ewidentnie dziewczyny z Poznania grały wyuczone schematy. Po wykorzystaniu błędu przeciwniczek doprowadziłyśmy do wyrównania, a tuż przed zakończeniem połowy mogłyśmy wyjść na prowadzenie, także 1 połowa była dość ciekawa. Po przerwie niestety coś się w nas załamało, a Polonia ewidentnie „ruszyła z buta”. Padła bramka, później kolejna itd.,nie oznacza to, że nie miałyśmy swoich szans, ale ewidentnie ta połowa należała do Poznania. Tak też zakończył się ten mecz, jak miałabym kogoś wyróżnić w tym meczu, to byłaby to Monia Marczak (a teraz już Skowrońska!), która była wręcz fenomenalna – mówi Ela Buk – zawodniczka MUKS Dargfil Tomaszów Mazowiecki

Bramki: Marysia Nowak, Alicja Zając, Monika Skowrońska, Ania Machowiecka

Skład: Siejka – Filipiak (Cieślak), Nowak M., Czudzińska, Grześkowiak (Nowak R.) – Liczbińska, Jacewicz (Machowiecka), Sawicka (Nowicka), Skowrońska (Tyl), Nowak M. – Zając

Tekst: Alicja Zając