Sport

Piłka nożna kobiet: Inauguracja rundy wiosennej

Polonia Poznań  Foto: materiały prasowe

Pierwszy mecz na wiosnę i na sam początek ciężki rywal. Zespół, który grał już w Ekstralidze, na pewno bardziej doświadczony od nas. Jednak to my startowałyśmy z pozycji lidera i chciałyśmy się pokazać się z jak najlepszej strony. Sam start trudny, podróż dała się nam we znaki i to Sztormówki zaczęły od dobrych i groźnych ataków. Jednak świetnie dysponowana w tym dniu Kasia Siejka nie pozwoliła by piłka wpadła do bramki. Zaczęłyśmy przejmować inicjatywę i po pięknej zespołowej akcji bramkę zdobyła kapitan zespołu Alicja Zając.Gra toczyła się głownie w środkowym sektorze, dużo walki, zaciętości, agresywnych pojedynków.

Po przerwie mecz wyglądał podobnie. Jeden jak i drugi zespół walczył ostro, bez żadnego odpuszczania. Sztorm jak i my stwarzał groźne, podbramkowe sytuacje i to im udało się strzelić bramkę na remis. Końcówka nerwowa, bardzo dobra sytuacja Sztormu, zaraz nasza, więc podsumowując wynik 1-1 to zdecydowanie zasłużony wynik dla obu zespołów.

To był trudny mecz, w dalszej perspektywie to może być bardzo cenny punkt. My już skupiamy się na meczu z Bydgoszczą, to będzie mecz o 6 punktów. Zwycięstwo pozwoli nam odetchnąć i być spokojniejszym przed kolejnymi spotkaniami.

Mecz ze Sztormem był bardzo wyrównany, obie drużyny stworzyły sobie sytuacje, po których mogły wyjść na prowadzenie. Gra głównie toczyła się w środku pola, my chciałyśmy mądrze ustawiać się w obronie, byłyśmy nastawione na kontrataki, z drugiej dziewczyny ze Sztormu próbowały nas zaskoczyć długimi piłkami za naszą linię obrony. Jednak uważam, że bramkarki w tym meczu zrobiły swoje, dlatego spotkanie zakończyło się remisem. Pozostaje niedosyt, ale po głębszej analizie meczu, uważam że podział punktów powinien zadowalać obie ekipy – mówiła Laura Czudzińska.
Pozdrawiam

Sztorm AWFiS Gdańsk – Polonia Poznań 1:1 (0:1)

Skład: Siejka – Filipiak (Zalaszewska), Czudzińska, Nowak M, Grześkowiak – Liczbińska (Machowiecka), Jacewicz (Sawicka), Cywińska (Dziergas), Skowrońska (Tyl), Sikora (Nowak M.) – Zając
Bramka: Alicja Zając

Użyte w artykule zdjęcia: materiały prasowe

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz