Kotowo

Pijany kierowca spowodował wypadek i uciekł

Policja  Foto: lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter

Pijany kierowca nie ustąpił pierwszeństwa i doprowadził do zderzenia z samochodem, którym jechała rodzina z trójką dzieci. Uciekł jednak z miejsca zdarzenia.

Do zdarzenia  doszło w rejonie ulicy Kotowo w Poznaniu. Na szczęście nikomu nic się nie stało, choć dzieci z uszkodzonego samochodu były bardzo wystraszone całą sytuacją.

Po kolizji sprawca wyszedł z pojazdu, lecz w momencie, kiedy poszkodowani uspokajali wystraszone całą sytuacją dzieci, mężczyzna wykorzystał moment i uciekł – informuje Marta Mróz z poznańskiej policji – według relacji uczestników, jego stan wskazywał na to, że był pod wpływem alkoholu.  

Szczegóły dotyczące poszukiwanego zostały przekazane wszystkim patrolom, dzięki czemu sprawca szybko został namierzony przez patrol policjantów z poznańskiej drogówki w Plewiskach. Okazało się, że mężczyzna ma dożywotni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

Ponadto funkcjonariusze zbadali trzeźwość kierowcy z wynikiem blisko 2,5 promila alkoholu – dodaje Marta Mróz.

Pijany 43-latek został zatrzymany i doprowadzony do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu policjanci z Komisaritu Policji Poznan – Grunwald przedstawili mężczyźnie zarzuty prowadzenia samochodu w stanie nietrzeźwości oraz spowodowania kolizji drogowej. Grozi mu za to do 2 lat więzienia. Kara może być jednak wyższa ze względu na to, że czyn ten został popełniony w recydywie.  

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz