Pierwszy mecz skorpionów

PSŻ Lechma Poznań - ŻKS Polonia Bydgoszcz (trening punktowany)  Foto: Piotr Rychter

PSŻ Lechma Poznań - ŻKS Polonia Bydgoszcz (trening punktowany)Dziś o 15.00 w Grudziądzu o pierwsze ligowe punkty walczyć będą zawodnicy GTŻ Grudziądz i PSŻ Lechma Poznań. Dla kogo “Lany Poniedziałek” okaże się “mokry” od łez zwycięzców, a kto będzie musiał przełknąć gorycz porażki?

Zespół z Pomorza był w okresie przygotowawczym sprawcą jednej z największych kadrowych “rewolucji” na zapleczu Ekstraligi. W mieście nad Wisłą zrezygnowano z usług prawdziwego weterana miejscowej drużyny, Pawła Staszka. Uznania w oczach opiekuna grudziądzan, Roberta Kempińskiego, nie znaleźli ponadto: Grzegorz Knapp, Słoweniec z węgierskim paszportem, Matej Ferjan oraz Szwedzi – doświadczony Niklas Klingberg i Eric Andersson.

Osobowe ubytki powstałe po wspomnianych nazwiskach, miejscowi włodarze bardzo szybko uzupełnili z nawiązką. Kontrakty z klubem podpisali żużlowcy z ekstraligowym doświadczeniem: Krzysztof Buczkowski, Tomasz Chrzanowski oraz Australijczyk, Davey Watt. Prawdziwym wyzwaniem dla prezesa GTŻ, Zbigniewa Fiałkowskiego, stało się zatrzymanie w zespole filarów ubiegłorocznej drużyny. Ku olbrzymiej uciesze miejscowych kibiców czwórka grudziądzkich “stranieri” – Brytyjczycy, Oliver Allen i Edward Kennett, kolejny mieszkaniec Antypodów, Rory Schlein oraz Niemiec, Kevin Woelbert – zdecydowała się na przedłużenie umów z dotychczasowym pracodawcą. Analizując tegoroczny skład grudziądzan nie należy zapominać o utalentowanym młodzieżowcu, Arturze Mroczce. Dwudziestolatek, wygrywając w ostatnią środę rozegrany na rodzimym torze półfinał krajowych eliminacji do Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów, potwierdził dobre przygotowanie do nadchodzącego sezonu.

Podopieczni Zbigniewa Jądera przystąpią do poniedziałkowej inauguracji bez jednego ze swoich atutowych asów – Adama Skónickiego. Wiele wskazuje na to, iż popularnego “Sqórę” zastąpi w najbliższym spotkaniu Brytyjczyk, Daniel King. O sile poznańskiej drużyny powinni decydować: Robert Miśkowiak, Norbert Kościuch oraz Mateusz Szczepaniak. Wyniki uzyskane w minionym tygodniu na grudziądzkim owalu przez dwójkę wielkopolskich młodzieżowców – Adriana Szewczykowskiego i Damiana Celmera pozwalają z optymizmem oczekiwać konfrontacji z miejscowymi żużlowcami. Wciąż wielką niewiadomą pozostaje aktualna dyspozycja Rafała Trojanowskiego. Rzeszowianin boryka się od początku przygotowań do sezonu z olbrzymimi problemami sprzętowymi.

Zarówno gospodarze jak i goście, zapowiadają walkę o pierwsze w nowym sezonie ligowe punkty.

Awizowane składy:

PSŻ Lechma Poznań:
1. Norbert Kościuch
2. Daniel King
3. Mateusz Szczepaniak
4. Rafał Trojanowski
5. Robert Miśkowiak
6. Adrian Szewczykowski

GTŻ Grudziądz:
1. Davey Watt
2. Tomasz Chrzanowski
3. Oliver Allen
4. Edward Kennett
5. Krzysztof Buczkowski
6. Artur Mroczka

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz