Murowana Goślina Sport

Pierwszy dzień X Memoriału im. Arka Gołasia za nami

X Memoriał im. Arkadiusza Gołasia (27.09.2014) Murowana Goślina  Foto: © LepszyPOZNAN.pl / Karolina Kiraga

X Memoriał im. Arkadiusza Gołasia (27.09.2014) Murowana Goślina Foto: © LepszyPOZNAN.pl / Karolina KiragaSiatkarze Cuprum Lubin oraz Lotosu Trefla Gdańsk zagrają w niedzielnym finale X Memoriału Arkadiusza Gołasia rozgrywanego w Murowanej Goślinie.

Dla kibiców siatkówki mieszkających w 11-tysięcznej podpoznańskiej gminie przyjazd ekstraklasowych drużyn był nie lada atrakcją. Pojawienie się na boisku mistrza świata, Miki w barwach Lotosu Trefla Gdańsk, wywołało ogromne brawa. Duży aplauz otrzymali również były trener reprezentacji Polski a obecnie szkoleniowiec gdańskiej ekipy, Andre Anastasi oraz legenda brazylijskiej siatkówki Giba, który jest gościem specjalnym turnieju.

Dla uczestników turnieju jest to też sprawdzian generalny przed nowym sezonem ekstraklasy, który rozpocznie się w następny weekend. Trenerzy drużyn umówili się, że w przypadku zwycięstwa 3:0, rozegrany zostanie dodatkowy set – tak właśnie było poczas meczu Cuprum Lubin z Transferem Bydgoszcz (3:1).

W niedzielnym finale (początek godz. 16.00) Lotos Trefl zmierzy się z Cuprum, a trzy godziny wcześniej rozpocznie się mecz o trzecie miejsce pomiędzy AZS Częstochowa a Transferem Bydgoszcz.

Podczas meczów zostały zlicytowane kalendarze, koszulki zawodników i piłki z autografami. Dochód z aukcji zostanie przeznaczony na cel charytatywny, tak jak ma to miejsce co roku.

Wyniki półfinałów:
Cuprum Lubin – Transfer Bydgoszcz 3:1 (26:24, 25:20, 25:22, 21:25)
Lotos Trefl Gdańsk – AZS Częstochowa 3:2 (25:17, 23:25, 25:18, 18:25, 20:18)

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz