Murowana Goślina Sport

Pierwszy dzień Memoriału im. Arkadiusza Gołasia

XI Memoriał im. Arkadiusza Gołasia (24.10.2015) Murowana Gośl  Foto: © lepszyPOZNAN.pl / Karolina Kiraga

To już 11-sta edycja Memoriału, z czego trzecia, która odbywa się właśnie w Murowanej Goślinie. W pierwszym dniu turnieju spotkali się po obu stronach siatki siatkarze Jastrzębskiego Węgla i Łuczniczki Bydgoszcz oraz Lotosu Trefl Gdańsk i AZS-u Częstochowa. Do niedzielnego finału awansowała ekipa z Jastrzębia Zdroju oraz częstochowianie.

Murowana Goślina już po raz trzeci jest gospodarzem memoriału. Rok temu zwyciężył Lotos Trefl Gdańsk, dwa lata wcześniej Skra Bełchatów. Dla pozostałych uczestników (Jastrzębski Węgiel, AZS Częstochowa oraz łuczniczka Bydgoszcz) zawody w Murowanej Goślinie będą głównym sprawdzianem przed inauguracją rozgrywek ekstraklasy.

Wszystkie drużyny przyjadą do Murowanej Gośliny w najsilniejszych składach. Reprezentanci Polski czy innych krajów po mistrzostwach Europy powoli dołączają do swoich klubów i będzie można ich zobaczyć na memoriale – powiedziała organizatorka turnieju Anna Sumelka.

W pierwszym zaplanowanym na sobotę spotkaniu zmierzyli się siatkarze z Jastrzębskiego Węgla i Łuczniczki Bydgoszcz, który zakończył się wynikiem 3:0. Kolejnym meczem była gra Lotosu Trefla Gdańsk z AZS Częstochową. To spotkanie zakończyło się zwycięstwem podopiecznych Michała Bąkiewicza – 1:3. Jedyny wygrany set przez Lotos zakończył się wynikiem 33:35, kiedy to drużyna Andrea Anastasiego podjęła szaleńczą walkę i obroniła piłkę setową przy wyniku 22:24.

W niedzielnych meczach na godz 13:00 zaplanowano spotkanie Łuczniczki Bydgoszcz z Lotosem Trefl Gdańsk, które powalczą o trzecie miejsce. Finał odbędzie się o godz. 16:00, kiedy zobaczymy na parkiecie siatkarzy z AZS Częstochowa i Jastrzębskiego Węgla.

Niesamowita okazja dla fanów reprezentacji Polski w siatkówce czeka właśnie w Murowanej Goślinie. W przerwach pomiędzy meczami można obejrzeć najważniejszą nagrodę, jaką zdobyli w tym roku nasi polscy siatkarze. Po owocnych staraniach Anny Sumelki, organizatorki Memoriału, na dwa dni siatkarskiego święta przywędrował puchar mistrzostw świata, podczas którego nasza kadra narodowa zdobyła mistrzostwo i tytuł najlepszej drużyny na świecie.

XI Memoriał im. Arkadiusza Gołasia (24.10.2015) Murowana Gośl

Jastrzębski Węgiel – Łuczniczka Bydgoszcz 3:0
(25:17, 25:22, 19:25, 25:19)

Lotos Trefl Gdańsk – AZS Częstochowa 1:3
(20:25, 23:25, 35:33, 23:25)

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz