K U L T U R A

Pierwszy dzień Edison Festivalu za nami – zdjęcia

Edison Festival 2022 - Mrozu  Foto: lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter

W malowniczej scenerii jeziora Kierskiego odbywa się Edison Festival. Na uczestników czekają dwie sceny i muzyka, która nieprzerwanie płynie od pierwszego do ostatniego wykonawcy. W przestrzeni festiwalowej przygotowano food tracki, miejsca do odpoczynku czy miejsca dla najmłodszych.

W piątek, 22 lipca, koncerty na dużej scenie otworzył zespół Kroki, który inspiracje muzyczne czerpie z jazzu, soulu, indie rocka. Dalej była grupa LemON, założona w 2011 roku przez wokalistę i kompozytora Igora Herbuta, której przeboje „Nice”, „Scarlett” czy „Napraw” podbiły krajowe listy przebojów. Po nich przenieśliśmy się w muzyczny świat nietuzinkowego Vito Bambino, a wieczór zwieńczyliśmy koncertem Mroza.

Niemniej ciekawie było na umieszczonej w lesie Forest Stage. Koncerty otworzyła Jagoda Kret, której muzyka to zbiór bluesowo-rockowych brzmień z elementami amerykańskiego folku. Później Duet Martin Lange, czy doskonale znana polskiej publiczności Kaśka Sochacka, laureatka Fryderyków i autorka takich przebojów jak „Niebo było różowe” i „Ciche dni”. Pierwszy dzień koncertów na Forest Stage zamknął Grzegorz Hyży, powracający w tym roku z nowymi singlami.

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz