POZnań

Pierwsze przedszkole uniwersyteckie w Poznaniu

Akademik Meteor  Foto: Alstal - materiały prasowe

Przedszkole na uczelni to dobry sposób na łączenie życia zawodowego z rodzinnym. Nie ma wątpliwości, że takie inwestycje są nie mniej ważne jak nowoczesne laboratoria i sale wykładowe. Badania pokazują, że rodzic, który wie, że jego dziecko jest blisko i czuje się bezpiecznie, sam staje się bardziej dyspozycyjny i twórczy. Funkcjonowanie przy uczelni nowoczesnego żłobka czy przedszkola to przede wszystkim spokój i oszczędność czasu .

1 września na Kampusie Morasko rozpocznie swoją działalność pierwsze w Poznaniu Niepubliczne Przedszkole Uniwersyteckie, które otwiera swoje drzwi dla dzieci już od 2,5 roku życia. Placówka prowadzona przez Poznański Park Naukowo-Technologiczny wyróżnia się autorską koncepcją edukacyjną stworzoną we współpracy z Instytutem Małego Dziecka im. Astrid Lindgren. Przedszkole jest skierowane w pierwszej kolejności dla społeczności UAM. Po pierwszej rekrutacji pozostały miejsca dla wszystkich zainteresowanych!

Niepubliczne Przedszkole Uniwersyteckie, zlokalizowane w Domu Studenckim Meteor. To nowoczesny obiekt, w którym prowadzone będą zajęcia, które kładą nacisk na wszechstronny rozwój, naukę języków obcych oraz integrację technologii. Program przedszkola promuje obraz dziecka oparty na założeniu, że dzieci są małymi badaczami rozwiązując problemy, aktywnie szukając odpowiedzi na interesujące ich tematy.

Jestem przekonany, że Przedszkole Uniwersyteckie będzie nie tylko miejscem edukacji i zabawy dla najmłodszych, ale także istotnym elementem społeczności kampusowej. Dzieci będą miały szansę odkrywać otaczający ich świat w inspirującym i bezpiecznym otoczeniu, a jednocześnie przyczynią się do tworzenia jeszcze bardziej żywego i dynamicznego miejsca dla wszystkich – mówi prorektor ds. kadry i rozwoju UAM prof. Tadeusz Wallas.

Przedszkole posiada dwie sale dydaktyczne oraz jedną do zajęć ruchowych. W placówce znajduje się również ogródek edukacyjny z posadzonymi poziomkami, porzeczkami i miejscem na sezonowe warzywa, a także plac zabaw. Nabór do Niepublicznego Przedszkola Uniwersyteckiego realizowany jest w trybie ciągłym z dostępem dla wszystkim zainteresowanych.

Tak wygląda nowy akademik

Użyte w artykule zdjęcia: Alstal - materiały prasowe

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz