Wilda

Piękny skwer na Wildzie – już wkrótce!

Skwer na Widzie czeka na rewitalizację (2)  Foto: ZDM

Wypięknieje niezbyt urodziwy skwer u zbiegu ulic Dolina, Chwiałkowskiego i Górna Wilda. Projekt rewitalizacji powstał z inicjatywy radnych osiedlowych z Wildy. Całość prac zostanie ukończona na wiosnę przyszłego roku. Zarząd Dróg Miejskich zapowiada nową organizację ruchu oraz zasadzenie bujnej zieleni!

Skwer na Widzie czeka na rewitalizację (2) Foto: ZDMPrace podzielone zostały na etapy. W tym roku, w połowie października rozpoczną się prace drogowe. Zmieniony zostanie układ placu. Projekt zakłada jego przesunięcie w kierunku południowym. W części środkowej zaplanowano chodnik oraz zieleń.

Wymieniona zostanie nawierzchnia jezdni, chodników i zostanie uporządkowane parkowanie. Powstanie także dodatkowe przejście dla pieszych w kierunku ulicy Chwiałkowskiego, zaś istniejące przejścia przez Dolinę i Chwiałkowskiego przy skrzyżowaniu z Górną Wildą zostaną przesunięte w kierunku jezdni.

Jak informuje Zarząd Dróg Miejskich w kolejnym etapie, w 2014 r. zaplanowano budowę chodników i miejsc postojowych po północnej stronie, założenie zieleni, wprowadzenie elementów małej architektury.

W założeniach projektowych przyjęto ideę, że skwer ma być bujnie kwitnącym przez cały sezon klombem. Ozdobą ma być szpaler kasztanowca czerwonego w odmianie Briotti (odporny na szrotówka). Należy zaznaczyć, że przy projektowaniu zwrócono uwagę na historyczne znaczenie miejsca.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz