K U L T U R A

Piękne rośliny ale w złym miejscu

Plantae Malum - wystawa w Galerii pf  Foto: Tomasz Dworek


Galeria Fotografii pf w Centrum Kultury Zamek zaprasza na wystawę Anny Kędziory „Plantae Malum” swoistego herbarium roślin odrzuconych!

Premierowa wystawa „Plantae Malum” jest wynikiem wieloletnich zainteresowań artystki krajobrazem jako dynamicznym procesem w sieci skomplikowanych kontekstów – kulturowych, historycznych, politycznych i ekonomicznych.

Prace koncentrują się na obserwacji przestrzeni życiowej ludzi i roślin sklasyfikowanych, z, jako rośliny „złe”. „Plantae Malum” to swoiste herbarium roślin odrzuconych. Jak mówiła artystka podczas wernisażu, chwasty są dobre, pożyteczne, ale są w złym miejscu!

Wystawa to czuła obserwacja prowadzona językiem wizualnym z pogranicza estetyki laboratorium i kunstkamery, próba odwrócenia mechanizmów kształtujących relacje z roślinami „niepożądanymi” oraz włączenia ich na powrót do żywego botanicznego imaginarium, wbrew dotychczasowemu wykluczeniu.

Anna Kędziora „Plantae Malum”, 6 listopada 2021 – 9 stycznia 2022, Galeria Fotografii pf, bilety: 5 zł (lub bilet na zwiedzanie Zachodniego Skrzydła)

Użyte w artykule zdjęcia: Tomasz Dworek

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz