Sport

Piękna strona rugby

Katarzyna Paszczyk w akcji  Foto: Black Roses Posnania

Katarzyna Paszczyk w akcji Foto: Black Roses PosnaniaPierwsza w Poznaniu kobieca drużyna rugby Black Roses Posnania na boiskach AWF Warszawa w widowiskowy sposób zakończyła rundę jesienną rozgrywek w rugby. Po zaciętej rywalizacji poznanianki wywalczyły 2 miejsce III Turnieju Mistrzostw Polski Kobiet, a co ważne – przełamały passę zwycięstw do zera najlepszego zespołu w Polsce – Ladies Lechia Gdańsk. Same Gdańszczanki przyznają, że już dawno nie było w finale tak wyrównanej walki. Czyżby to początek zaciętej rywalizacji na samym szczycie w kobiecym rugby?

przed meczem Foto: Black Roses PosnaniaSezon kobiecego rugby 7 rozpoczął się szczęśliwie dla poznanianek, które zakończyły go na III miejscu, przed własną publicznością na terenie obiektów Posnanii. Jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że drużyna nie miała wtenczas nawet roku, a debiutowała zaledwie pół roku wcześniej, było to bardzo wysokie miejsce w klasyfikacji turniejowej Mistrzostw Polski. Ostatni turniej rundy jesiennej, po wytężonych treningach i z nowymi zawodniczkami był okazją aby pokazać się z jak najlepszych strony. I udało się – po wyjściu z grupy i ostrej walce w półfinale z Tygrysicami Sochaczew – jedną z najstarszych drużyn kobiecego rugby – przyszedł czas na finał. Zawodniczki Black Roses Posnania wierzyły, że mogą zagrozić Mistrzyniom.

Na boisku była wyrównana walka, ale zdobycie przyłożenia przez Katarzynę Paszczyk z BRP było chwilą, na którą już od dawna czekano Od 2 sezonów Lechijki nie straciły żadnego przyłożenia. Wynik 15:5 dla Lechii Gdańsk mimo, iż przegrany dla poznanianek, był potwierdzeniem siły i potencjału jaki tkwi w zawodniczkach Black Roses Posnania. Również Katarzyna Paszczyk została zasłużenie doceniona i nagrodzona tytułem MVP III Turnieju Mistrzostw Polski w Warszawie. Taki finał rundy jesiennej tylko zwiększył ambicję poznanianek, które już trenują by sięgnąć po więcej.

Jeśli jakaś Pani poczuła zew rugby, to “Czarne Róże” zapraszają wszystkie dziewczyny lubiące sport i rywalizację w każdy poniedziałek, środę i piątek o godz. 19.00 na treningi na terenie Posnanii. Małgorzata Mucha, manager zespołu dodaje – Jeśli ktoś chciałby wesprzeć tak ambitną drużynę – sponsorzy są również mile widziani.

Black Roses Posnania trenuje od września 2012r. Dziewczyny swój debiut odbyły w marcu 2013. Ostatecznie zajmując IV miejsce w klasyfikacji Mistrzostw Polski sezonu 2012/2013. Ambicja zawodniczek nie pozwoliła na wakacyjny odpoczynek i dzięki treningom, m.in. na plaży miejskiej w Poznaniu, na początku sierpnia drużyna wywalczyła I miejsce w Plażowych Mistrzostwach Polski Rugby w Sopocie. W sezonie 2013/2014 zajmują w klasyfikacji ogólnej III miejsce. Postępy drużyny i rozwój zawodniczek zostały także docenione przez władze Polskiego Związku Rugby, który wybrał trenera Black Roses Posnania – Tomasza Kapustkę na trenera kadry Polski na najbliższy sezon.

Black Roses Posnania Foto: Black Roses Posnania

Pierwsza w Poznaniu kobieca drużyna rugby Black Roses Posnania 20 października na boiskach AWF Warszawa widowiskowo zakończyła rundę jesienną rozgrywek w rugby 7. Zakończyła bardzo udanie gdyż po zaciętej rywalizacji wywalczyła 2 miejsce III Turnieju Mistrzostw Polski Kobiet, a co ważne – przełamała passę zwycięstw do zera najlepszego zespołu w Polsce- Ladies Lechii Gdańsk. Same Gdańszczanki przyznają, że już dawno nie było w finale tak wyrównanej walki. Czyżby to początek zaciętej rywalizacji na samym szczycie w kobiecym rugby?!

Sezon kobiecego rugby 7 rozpoczął się szczęśliwie dla poznanianek, które zakończyły go na III miejscu, przed własną publicznością na terenie Posnanii. Jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że drużyna nie miała wtenczas nawet roku, a debiut zaledwie pół roku wcześniej, było to bardzo wysokie miejsce w klasyfikacji turniejowej Mistrzostw Polski. W kolejnym turnieju zespół uplasował się na miejscu IV, czyli na pozycji, na której zakończył poprzedni sezon w ogólnej klasyfikacji. Kolejny, ostatni turniej rundy jesiennej, po wytężonych treningach i z nowymi zawodniczkami, był okazją by pokazać się z najlepszych stron. I udało się – po wyjściu z grupy i ostrej walce w półfinale z Tygrysicami Sochaczew, czyli jedną z najstarszych drużyn kobiecego rugby, przyszedł czas na finał. Zawodniczki Black Roses Posnania wierzyły, że mogą zagrozić Mistrzyniom. Na boisku była wyrównana walka, ale zdobycie przyłożenia przez Katarzynę Paszczyk z BRP było chwilą, na którą już od dawna czekano, gdyż od 2 sezonów Lechijki nie straciły żadnego przyłożenia. Wynik 15:5 dla Lechii Gdańsk mimo, iż przegrany dla poznanianek, był potwierdzeniem siły i potencjału jaki tkwi w zawodniczkach Black Roses Posnania. Również Katarzyna Paszczyk została zasłużenie doceniona i nagrodzona tytułem MVP III Turnieju Mistrzostw Polski w Warszawie. Taki finał rundy jesiennej tylko zwiększył ambicję poznanianek, które już trenują by sięgnąć po więcej.

Zaznaczyć warto, że nabór do drużyny jest ciągle otwarty. Black Roses zapraszają wszystkie dziewczyny lubiące sport i rywalizację w każdy poniedziałek, środę i piątek o godz. 19.00 na treningi na terenie Posnanii. Jeżeli ktoś chciałby wesprzeć tak ambitną drużynę – sponsorzy są również poszukiwani. Wszelkie informację można uzyskać poprzez ich profil na Facebooku, gdzie każdy znajdzie najważniejsze informacje.

Black Roses Posnania:

Drużyna mimo krótkiego stażu bardzo mocno zaistniała już na boiskach w rywalizacji krajowej. Drużyna trenująca od września 2012r. swój debiut turniejowy miała w marcu br., ostatecznie zajmując wysokie IV miejsce w klasyfikacji Mistrzostw Polski sezonu 2012/2013. Ambicja zawodniczek nie pozwoliła na wakacyjny odpoczynek i dzięki treningom, m.in. na plaży miejskiej w Poznaniu, na początku sierpnia drużyna wywalczyła I miejsce w Plażowych Mistrzostwach Polski Rugby w Sopocie. W sezonie 2013/2014 zajmują w klasyfikacji ogólnej III miejsce. Postępy drużyny i rozwój zawodniczek zostały także docenione przez władze Polskiego Związku Rugby, który wybrał trenera Black Roses Posnania – Tomasza Kapustkę na trenera kadry Polski na najbliższy sezon.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz