Sport

Tenis dla każdego

piłka tenisowa  Foto: sxc

piłka tenisowa Foto: sxcW sobotę startuje turniej kwalifikacyjny Amatorskiej Ligii Tenisowej (ALT), jednej z największych tego typu imprez w Wielkopolsce. Organizatorzy zapewniają, że będzie to znakomita okazja do sprawdzenia swoich sportowej kondycji. Rozgrywki odbywać będą się w kliku grupach o zróżnicowanym poziomie umiejętności.

ALT jest formą amatorskich rozgrywek tenisowych z 20-letnią tradycją. Uczestniczy w niej ponad 150 zawodników podzielonych na 6 grup, dzięki czemu każdy grający rywalizuje z przeciwnikami na podobnym poziomie tenisowych umiejętności. ALT można więc traktować jako całosezonowy turniej, w którym mecze rozgrywanym są w terminach dogodnych dla członków ligi.

Turniej kwalifikacyjny jest okazją do sprawdzenia swojej formy z zawodnikami rywalizującymi we wszystkich grupach ligowych, z wyłączeniem pierwszej, czyli tej najbardziej zaawansowanej. Impreza ma za zadanie określić poziom tenisowych umiejętności nowych graczy, którzy debiutują w ALT. Turniej pozwala także dotychczasowym uczestnikom ligi na poprawienie swojej pozycji w tych rozgrywkach – informuje Michał Filipiak z Parku Tenisowego Olimpia.

Impreza rozpocznie się w sobotę 26. października o godz. 10.00 i potrwa do niedzieli. Na zgłoszenia organizatorzy czekają do piątku, w Parku Tenisowym Olimpia.

Tuż po zamknięciu listy zgłoszeń nastąpi rozstawienie najlepszych graczy i publiczne losowanie turnieju i rozstawienie zawodników. Zgodnie z tradycją, pierwszego dnia turnieju nastąpi także podsumowanie sezonu letniego oraz wręczenie nagród dla najlepszych graczy w poszczególnych ligach.

Więcej informacji o terminach i kosztach na stronie ALT

ALT Foto: ALT

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz