Sport

Kolejne medale naszych judoków

Młodzi judocy z Poznania wracają z medalami z kolejnego turnieju  Foto: PKS OLIMPIA

Młodzi judocy z Poznania wracają z medalami z kolejnego turnieju Foto: PKS OLIMPIAMłodzi judocy z poznańskiego klubu Olimpia zdobyli kolejne medale. Tym razem stawali na podium IX Rawickiego Turnieju Judo. I miejsce w klasyfikacji medalowej zdobył UKS Gimnazjon z Suchego Lasu. W zawodach wzięło udział 300 zawodniczek i zawodników z ponad 30 klubów sportowych.

Judocy z Suchego Lasu zdobyli łącznie 15 medali w tym 4 złote, 5 srebrnych i 6 brązowych.

Złoty medal w kategorii wiekowej 2001-2002 złoty medal wywalczyła Weronika Nędzyk (48 kg) czołowa zawodniczka klubu PKS Olimpia. To jednak nie jedyny sukces naszych sportowców.

Zawody zostały przygotowane przez organizatora na dobrym poziomie, a wyniki osiągnięte przez zawodniczki i zawodników PKS Olimpia Poznań są bardzo dobre – podsumował Mariusz Groński, trener PKS Olimpia – na uwagę zasługuje występ Weroniki Nędzyk, która wszystkie walki wygrała przed czasem i zajęła I miejsce w swojej kategorii wagowej.

W tej samej kategorii zawodnicy PKS Olimpia Paulina Walorska, Mateusz Nowak, Kajetan Kubacki oraz Cezary Drywa zdobyli brąz.

Kasia Walorska wywalczyła natomiast srebrny medal w kategorii wiekowej 2003-2004.

W turnieju wzięli udział sportowcy z roczników: 2005-2006, 2003-2004, 2001-2002, 1999-2000. Byli to judocy z województw Dolnośląskiego, Lubuskiego i Wielkopolskiego.


Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz