Piast Gliwice – Lech Poznań 0:3 (0:1) – foto

Piast Gliwice - Lech Poznań 0:4 (15.04.2013)  Foto: x-news

Lech pewnie wygrał kolejny, wyjazdowy mecz. Poznaniacy zasłużenie wygrali z Piastem Gliwice 0:3. Dwie ostatnie bramki padły tuż po rozpoczęciu drugiej połowy.

Pierwszy do bramki Piasta piłkę skutecznie wbił Gergo Lovrencsics w 30 minucie meczu. Węgier poradził sobie z obroną gospodarzy i pewnie strzelił w górny róg bramki. Choć Piast Gliwice starał się wyrównać, to wyniki nie zmienił się do końca pierwszej połowy.

Lech bardzo udanie zaczął również drugą połowę. Tonev uciekając Pawłowi Oleksy po samotnym rajdzie został sam na sam z bramkarzem Piasta Gliwice i nie zmarnował szansy. Podwyższył wynik na 0:2 w 49 minucie.

Dosłownie minutę później kibole Lecha znów mogli się cieszyć z gola. Tym razem autorem był Rafał Murawski. Po jego strzale było już 0:3 i takim wynikiem zakończyło się spotkanie z Piastem Gliwice.

Mecz był bardzo dynamiczny i z pewnością mógł się podobać. Tym bardziej, gdy zakończył się wygraną Kolejorza. Uznanie należy się też gospodarzom, którzy walczyli do końca.