Dębiec Wilda

Pętla Dębiec – może być ładniej?

Pętla na Dębcu po remoncie  Foto: Tomasz Wierzbicki

Długo remontowano pętlę tramwajową na Dębcu. Pojawiły się nowe chodniki, ławki, kosze na śmieci, zieleń i zadaszenie stojaków rowerowych. W ubiegłym roku podwyższono i wyremontowano perony na przystankach. Warto jednak poprawić estetykę apeluje radny Tomasz Wierzbicki z Prawa do Miasta.

Pętla na Dębcu po remonciePrzebudowa peronów polegała na podniesieniu platform przystankowych na wysokość 22 cm ponad szyny, tak by dostosować przystanki do obsługi osób starszych, niepełnosprawnych, a także pasażerów, którzy podróżują z dziećmi w wózkach. Po modernizacji peron dla wysiadających ma długość 32 metry i jest wyposażony w błotochrony.

Warto jednak popracować nad estetyką w tym miejscu, m. in. przydałoby się odmalować budynek MPK i ZTM, trzeba też pomyśleć nad remontem chodnika po drugiej stronie ul. Opolskiej oraz zastanowić się nad istnieniem dawnego kiosku – od dawna nieużywanego – informuje na facebooku radny Tomasz Wierzbicki z Prawa do Miasta.

Remont przeprowadzony został z inicjatywy i ze środków Rady Osiedla Zielony Dębiec, która przeznaczyła na ten cel 340 tysięcy złotych.

Użyte w artykule zdjęcia: Tomasz Wierzbicki

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz