Aglomeracja

Pełna szafa konopi indyjskich

Konopie indyjskie w szafie  Foto: Wielkopolska Policja

Policjanci ze Śremu zlikwidowali nielegalną uprawę konopi indyjskich i zatrzymali 24-latka, który je hodował. Młody śremianin najpierw w swoim mieszkaniu sam zrobił szafę przesuwną na całej ścianie pokoju, a następnie zamontował w niej dwa namioty, w których uprawiał 49 krzewów. Sprawa znajdzie swój finał w sądzie.

Funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego, którzy specjalizują się w zwalczaniu przestępczości narkotykowej najpierw namierzyli nielegalną hodowlę, a w Sylwestra podjęli działania interwencyjne,

Kiedy policjanci byli na klatce schodowej, to już zwrócili uwagę na specyficzny dźwięk włączonych wentylatorów – informuje Ewa Kasińska z biura prasowego wielkopolskiej policji.

Wszystkie rośliny wraz z całym specjalistycznym sprzętem służącym do ich hodowli zostały przez policjantów zabezpieczone. Oprócz nielegalnych roślin funkcjonariusze znaleźli także w szafie i zabezpieczyli 125 gramów suszu marihuany.

24-latek został zatrzymany i jeszcze tego samego dnia usłyszał dwa zarzuty dotyczące uprawy roślin konopi i posiadania marihuany. Mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów i złożył wyjaśnienia.

Użyte w artykule zdjęcia: Wielkopolska Policja

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz