BizNews

Pekabex z Samsungiem

Pekabex Bet wykona konstrukcję największej na świecie fabryki baterii koreańskiego koncernu SK IE Technology  Foto: mat. prasowe

Poznańska spółka Pekabex podpisała memorandum z firmą Samsung C&T Corporation. Przyszła współpraca ma dotyczyć projektów infrastruktury transportowej i rozwoju obiektów produkcyjnych i logistycznych w Europie Środkowo-Wschodniej.

Partnerzy będą dążyć do wspólnego rozwoju swojej działalności, w tym między innymi: rozbudowy mocy produkcyjnych i modernizacji własnych fabryk, a także wejścia na nowe rynki, w tym do sąsiednich krajów Europy Środkowo-Wschodniej. Strony zamierzają także prowadzić współpracę techniczną w zakresie rozwiązań przyjaznych środowisku i rozwoju automatyzacji produkcji.

Jesteśmy bardzo zadowoleni z nawiązania współpracy z tak niezawodnym partnerem, jak Pekabex, posiadająceym wiedzę techniczną i wieloletnie doświadczenie na rynku prefabrykatów. Podpisanie niniejszego umowy o współpracy będzie pierwszym krokiem w kierunku budowania strategicznego partnerstwa pomiędzy obiema firmami w celu dalszej współpracy w zakresie możliwości biznesowych w Europie Środkowo-Wschodniej – powiedział Jungwook Kim, wiceprezes wykonawczy, szef działu operacji globalnych Samsung C&T Corporation.

Zgodnie z podpisanym memorandum, inwestycje Samsunga w Europie Środkowo-Wschodniej będą m.in. w miarę możliwości uwzględniać rozwiązania konstrukcyjne oparte na technologii nowoczesnej prefabrykacji Grupy Pekabex. Poznańska spółka ma być również preferowanym wykonawcą projektów koreańskiego koncernu. Model współpracy ma być elastyczny, tak aby dostosować się do specyficznych wymagań docelowych projektów.

Partnerstwo z tak uznaną na świecie marką to dla nas zaszczyt i ogromna nobilitacja. Jestem przekonany, że nasza strategiczna współpraca będzie bardzo korzystna dla obu stron. Przybliża to nas również do naszego ambitnego celu znalezienia się wśród pięciu największych firm budowlanych w Europie w segmencie budownictwa systemowego  – powiedział Robert Jędrzejowski, Prezes Pekabex S.A.

Samsung C&T Corporation podpisał memorandum z Pekabeksem Foto: materiały prasowe
Użyte w artykule zdjęcia: mat. prasowe

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz