Sport

Pechowe otwarcie w wykonaniu KS. AP-Poznań

Towarzyskie spotkanie lub Sportowy AP Poznań – TV Hanover Bad  Foto: lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter

W sobotnim, towarzyskim spotkaniu, rozgrywanym po raz pierwszy w nowo-otwartej hali C przy ulicy Jana Spychalskiego 38, piłkarki ręczne KS. AP-Poznań uległy niemieckiej drużynie TV Hannover-Badenstedt 29:38 (10:17). Mecz ten miał upamiętnić również 100-lecie powstania piłki ręcznej na ziemiach polskich i 90-lecie wielkopolskiego związku piłki ręcznej.

Pierwszy, celny rzut do bramki przeciwniczek wykonała Magdalena Ziółkowska, która całe spotkanie rozegrała na bardzo wysokim poziomie. Jednak fantastyczna dyspozycja zawodniczki z ekstraklasową historią nie wystarczyła podopiecznym trener Amelii Chmielewskiej do zwycięstwa w tym spotkaniu. Niemki błyskawicznie wykorzystały brak skuteczności poznanianek i odskoczyły na 7 bramek przewagi. Na pochwałę zasługuje też postawa Martyny Matysek. Obrotowa AP skutecznie wykorzystywała sytuacje rzutowe wypracowane przez koleżanki. Dobrze sprawująca się defensywa gospodyń nie potrafiła jednak sprostać kontratakom niemieckiej drużyny, co spowodowało, że po trzydziestu minutach spotkania na tablicy wyników było 10:17 na korzyść TV Hannover-Badenstedt.

Po przerwie kibice zgromadzeni w hali C mieli okazję na własne oczy zobaczyć zupełnie odmieniony zespół gospodyń. Piłkarki ręczne zaczęły odrabiać straty, a po braku skuteczności z pierwszej połowy nie było już śladu. Za sprawą indywidualnych akcji Karoliny Szajek i Katarzyny Matyji przewaga hanowerek zmalała do dwóch bramek. Podopieczne trener Amelii Chmielewskiej, mimo skuteczniejszej gry, nie zdołały odwrócić losów spotkania. Ostatecznie KS. AP-Poznań uległ we własnej hali TV Hannover-Badenstedt 29:38.

Kolejna okazja do zobaczenia poznanianek w nowej, specjalnie dla nich przystosowanej hali będzie miała miejsce już w najbliższą sobotę (17.11.2018) o godzinie 15:30, kiedy to na pierwszoligowych parkietach podejmować one będą zespół MKS Dwójka Łomża.

Klub Sportowy AP Poznań – TV Hanover Badenstedt 29:38 (10:17)
AP Poznań: Aleksandra Przebierała, Izabela Piskała, Anna Maria Rzeczycka – Paulina Sowa (2), Katarzyna Matyja (3), Martyna Matysek (6), Jagoda Ławniczak (1), Maja Karasiewicz, Sonia Siemko (2), Magdalena Maziarz, Laura Wosińska, Kinga Chełminiak, Magdalena Ziółkowska (13), Karolina Szajek (2)

Tekst:Basia Wrotniewska

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz