POZnań

Pchli targ się nie odbędzie (do odwołania)

Franowo - M1, Ikea  Foto:

Dokładnie tydzień temu popularny pchli targ został zorganizowany po raz pierwszy po opuszczeniu Starej Rzeźni. Jego organizatorzy zdecydowali jednak o zawieszeniu imprezy ze względu na zagrożenie zakażeniem koronawirusem.

Impreza w nowym miejscu, na parkingu przy centrum handlowym M1, cieszyła się dużym zainteresowaniem. Niestety nie towarzyszył temu zdrowy rozsądek. Odwiedzający zapomnieli i wciąż obowiązujących przepisach, mających zminimalizować ryzyko zakażenia.

Po konsultacjach ze służbami miejskimi, sanepidem oraz naszymi prawnikami, podjęliśmy decyzję o zawieszeniu działalności Giełdy na krótki okres, do czasu kiedy władze naszego kraju jeszcze bardziej poluzują restrykcje związane z epidemią – czytamy w oświadczeniu organizatorów.

Podkreślają również, że w ich opinii większość wystawców przygotowała się bardzo dobrze do spełnienia wymogów reżimu sanitarnego. Spodziewając się jeszcze większej ilości odwiedzających w kolejnych wydarzeniach stwierdzono, że może to stanowić zbyt duże ryzyko.

Użyte w artykule zdjęcia:

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz