K U L T U R A

Paulina Przybysz i Albo Inaczej #NaFalach

#NaFalach - Natalia Przybysz - Poznań 19.07.2019 r.  Foto: Paweł Rychter
#NaFalach - Natalia Przybysz - Poznań 19.07.2019 r.

Koncert #NaFalach odbędzie się nad jeziorem strzeszyńskim w sobotę, 4 września. Impreza dedykowana jest dla osób, które się zaszczepiły i które zaszczepić się nie mogą.

Poznań jest miastem, które znajduje się w czołówce miast z największą liczbą osób w pełni zaszczepionych – to 63 proc. wszystkich mieszkanek i mieszkańców. 

Koncert to ukłon Miasta w stronę tych osób, których postawa powoduje, że wszyscy możemy poczuć się bezpieczniej – mówi Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania. – Dzięki osobom zaszczepionym powrót do rzeczywistości bez obostrzeń staje się bliższy i za to serdecznie im dziękuję. 

Koncert #NaFalach odbędzie się w dwóch częściach. Najpierw na scenie pojawi się Paulina Przybysz z zespołem. A w drugiej części artystka wystąpi w składzie Albo Inaczej. To projekt, w którym bierze udział wielu artystów i artystek. Interpretują oni tekst najbardziej hip-hopowych utworów w nowej odsłonie.

Projekt Albo Inaczej powstał po to, aby zwrócić uwagę na dwie ważne kwestie: że polscy raperzy potrafią pisać genialne teksty oraz że muzyka potrafi łączyć artystów z kompletnie różnych światów – mówi Witold Michalak, pomysłodawca tego przedsięwzięcia. – W Poznaniu wystąpimy w składzie: Krystyna Prońko, Ten Typ Mes, Paulina Przybysz, Te-Tris, Kasia Lins, Natalia Nykiel, Emil Blef, Eldo i Piotr Zioła. Zapraszam wszystkich do udziału w koncercie – dodaje prezydent

Organizacja koncertu to wspólna inicjatywa Miasta Poznania i jego Młodzieżowej Rady.

Umówiliśmy się wspólnie, że wydarzenie będzie okazją do promocji szczepień wśród młodzieży – mówi Jędrzej Solarski, zastępca prezydenta miasta. – Wszyscy chcemy, by zniesiono ograniczenia, które wynikają z ryzyka zachorowania na COVID-19, chcemy też wrócić do normalnego rytmu pracy i nauki. Tryb działania szkół jest niestety nadal uzależniony od liczby zaszczepionych. Mówiąc młodzieży: “zaszczep się i bądź bliżej muzyki”, zachęcamy do podjęcia odpowiedzialnej i ważnej  decyzji.

Do wejścia na wydarzenie uprawniać będzie certyfikat szczepienia. Osoby, które z przyczyn medycznych nie mogą się zaszczepić, będą mogły posłuchać koncertu w specjalnie przygotowanej dla nich strefy – wejście do niej będzie możliwe na podstawie oświadczenia. 

Koncert #NaFalach

Jezioro Strzeszyńskie, ul. Wiankowa
sobota, 4 września
godzina 19:00 Paulina Przybysz
godzina 20:30 Krystyna Prońko, Ten Typ Mes, Paulina Przybysz, Te-Tris, Kasia Lins, Natalia Nykiel, Emil Blef, Eldo i Piotr Zioła

Użyte w artykule zdjęcia: Paweł Rychter

Tagi:

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz