Parkowanie? Drogo coraz drożej w Poznaniu.

nowa strefa  Foto:

nowa strefaW Poznaniu coraz drożej. Niestety. Radni we wrześniu 2009 zdecydowali o zmianie granic poszczególnych podstref Strefy Płatnego Parkowania. Od 3 lutego 2010 roku ulega poszerzeniu najdroższa podstrefa A („czerwona”). Od tego dnia jej obszar ogranicza: koryto rzeki Warty oraz ulice: Królowej Jadwigi, Towarowa, Dworcowa, tory kolejowe od Mostu Dworcowego do mostu kolejowego na Warcie. W obecnych granicach Strefa Płatnego Parkowania będzie funkcjonować do 30 kwietnia 2011 roku. Obecnie trwa operacja logistyczna związana z poszerzeniem podstrefy A („czerwonej”). Prace polegają na wprowadzeniu zmian m.in. w oznakowaniu: pionowym, parkomatów. Na parkomatach pojawią się informacje o zmianie granic poszczególnych podstref i cen. Po reorganizacji, wysokość stawek opłat w danej podstrefie wynosi: w podstrefie A – 3 złote za pierwszą godzinę, w podstrefie B – 2,8 złotego za pierwszą godzinę, w podstrefie C – 2 złote za pierwszą godzinę. Za drugą i trzecią godzinę postoju w SPP obowiązuje progresja 20 procent. Zmiana programu w parkomatach nastąpi w nocy z 2 na 3 lutego 2010 roku. Kontrolerzy SPP klientom korzystającym ze strefy będą wręczać ulotki z informacjami o zmianie granic SPP. Akcja informacyjna skierowana zostanie głównie do kierowców korzystających z miejsc postojowych, które w dniu 3 lutego 2010 roku znajdą się w granicach podstrefy A („czerwonej”).

Ile płacą kierowcy w Warszawie? Za pierwszą godzinę zapłacą 3 zł (w Poznaniu 3 zł), 3,6 zł za drugą (w Poznaniu 3,6 zł), 4,20 zł za trzecią (w Poznaniu 4,30 zł)a za każą następną po 3 zł (w Poznaniu 3 zł).

Jednym słowem płacić będziemy coraz więcej. Co otrzymujemy w zamian? Bezpośrednio nic. Czy można liczyć na to, że pozostawiając samochód na parkingu buforowym nie zapłacimy za postój na nim? Nic z tego – zapłacimy. Czy płacąc za pozostawienie samochodu na parkingu będziemy mogli bezpłatnie jechać tramwajem lub autobusem do centrum? Niestety nie. Patrząc na rozwój strefy przypominają mi się komentarze internautów – “najprościej będzie wprowadzić strefę płatnego postoju zaraz od granic Poznania”. Ten “żart” zaczyna nabierać coraz bardziej realnych kształtów.

podstrefa_znaki

1 komentarz

kliknij by dodać komentarz


  • To jest jakieś nieporozumienie…. zamiast zająć się zachęcaniem do pozostawiania aut na obrzeżach miasta to się ludzi zniechęca podnosząc stawki. Brakuje cały czas ogromnej ilości parkingów buforowych i zniżek dla stale parkujących w najdroższej strefie.