Łazarz POZnań

Oto skarby Łazarza

Skarby Łazarza  Foto: Klub Krąg

Grupa łazarskich pasjonatów postanowiła zachować dla przyszłych pokoleń pamiątki tego wyjątkowego poznańskiego fyrtla, tworząc Skarb Łazarza. Projekt rozpoczął się od zbudowania drewnianej skrzyni, aby każdy mógł dorzucić ważny dla siebie i dzielnicy przedmiot. Skarby Łazarza

W skrzyni znalazło się wiele wyjątkowych rzeczy: czasem pamiątkowych, czasem ważkich, dla mieszkańców. Od maja do końca listopada odwiedzali nasz poznaniacy. My z kolei ze skrzynią docieraliśmy w wiele łazarskich zakątków – mówi Joanna Heller, koordynatorka projektu.

Skarby Łazarza to między innymi listy do przyszłych mieszkańców dzielnicy napisane podczas Listowego Maratonu w Parku Wilsona czy wydziergane serwetki z łazarskimi motywami, prace plastyczne dzieci powstałe na zajęciach w Klubie Krąg.

Do grona łazarskich skarbów awansowała zabytkowa kostka brukowa z ul. Kolejowej czy fragment szyny tramwajowej z ulicy Głogowskiej.

W skrzyni znalazły się także, rysunki dzieci, obrazy, rzeźba autorstwa Kazimierza Rafalika, wydawnictwa, pamiątkowe zdjęcia, płyty DVD z zarejestrowanymi ważnymi wydarzeniami z życia łazarskich rodzin czy jubileuszów szkół i przedszkoli pamiątki.

Projekt zbliża się do finału, ale w listopadzie będziemy mogli jeszcze zobaczyć dwa wydarzenia. Pierwsze, to premiera widowiska „Przyciąganie – odpychanie” w wykonaniu dziecięcej grupy teatralnej. Przedstawienie zostanie zaprezentowane w Klubie Krąg w poniedziałek 28 listopada o godz. 17L00.

No i na koniec, choć trudno będzie się nam nim rozstać przypadnie uroczyste zakopanie skarbu w Ogrodzie Łazarz w środę 30.11. o godz. 14:00 – na wydarzenie zaprasza koordynatorka projektu.

Rynek Łazarski nocą

Użyte w artykule zdjęcia: Klub Krąg

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz