POZnań

Oto bardzo dzielne kobiety – wzruszające historie

Druzyna Szpiku  Foto: materiały prasowe

Nowotworowy świat – nikt do niego się nie pcha i sam nie wchodzi, tam zostaje się wrzuconym i to zawsze znienacka. Nigdy nie jest dobry moment na chorowanie, bo zawsze jest coś, a to ślub, a to dziecko, budowa, matura, studia itd.. Choroba nie pyta, decyduje za nas. Drużyna szpiku zaprasza na spotkanie z wyjątkowymi kobietami, które opowiedzą o swojej walce. To będą ważne słowa i wzruszające historie.

MAGICZNE METAMORFOZY MAM VI

O tym jak to jest kiedy słyszymy diagnozę nowotwór, widzimy pierwsze wypadające po chemii włosy, zdrowiejemy, wygrywamy, bądź dowiadujemy się, że czas na pożegnanie, będziemy rozmawiać w środę 9 marca – mówi Dorota Raczkiewicz, szefowa Drużyny Szpiku.

To będzie wzruszający czas i wspaniali ludzie, którzy opowiedzą o swoich doświadczeniach i przeżyciach. Będzie Ania Szubert, fotografka, która walczy z rakiem, Karolina Mielęcka dziewczyna, która rozprawiła się z chłoniakiem, ale ciągle zbiera „niechciane owoce” po chemioterapii.

Drużyna Szpiku zaprosiła także waleczne mamy Magdę Owczarską, trzy lata temu pożegnała swojego syna Nikodema-Niko i Magdę Cierniak, mamę zmarłego przed miesiącem Kondzia. Będzie też Magda Gref, mama Oli, wspaniałej nastolatki. Pzed laty rodzice trzykrotnie usłyszeli, że to już koniec. Ola się udało i pokonała neuroblastomę.

Swoje historie opowiedzą Bogusia Pniewska, kosmetolożka,bizneswomen, jako nastolatka chorowała na ziarnicę, Agnieszka Wziątek, onkolożka przyjaciółka chorujących dzieci i wsparcie walecznych rodziców.

Asia Mielęcka mama Karoliny, dietetyczka, doradzi jaką zdrową dietą osłabić chorobę, a maratonka Zofia Wawrzyniak, biegiem stara się zatrzymać raka.

Będą Ci, którzy chorują, zdrowieją, wspierają chorujących, m.in. fryzjer Tomek Schmidt, zawsze dodaje sił kobietom w czasie chemioterapii i zawsze z otwartymi ramionami zaprasza je do siebie do salonu.

Spotkanie odbędzie się w City Park, w środę 9 marca, o godzinie 18:00.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz