Aglomeracja

Oszustwa na 1.000.000 złotych

banknoty  Foto: sxc

Trzech mężczyzn oszukując i fałszując dokumenty ukradło kilku firmom towary warte 1.000.000 złotych. Zatrzymali ich poznańscy policjanci.

Oszuści za pośrednictwem internetowej giełdy transportowej wyszukiwali różne ładunki do przewozu. Były to najczęściej alkohol i różne wyroby spożywcze. Kontaktowali się ze spedytorami i przyjmowali zlecenie na odbiór towaru. Ładunek, który odbierali na podstawie sfałszowanych dokumentów nigdy jednak nie trafiał do odbiorcy. Ukradli w ten sposób towar warty ponad 1.000.000,00 złotych.

Czynności poznańskich policjantów z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu prowadzone pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Poznaniu pozwoliły na ustalenie, że w okresie od maja do czerwca 2013 roku na terenie miasta Poznania, a także powiatów ościennych trójka mężczyzn dokonała ośmiu oszustw – wyjaśnia Maciej Święcichowski z poznańskiej Policji.

Dowody zebrane podczas śledztwa dotyczącego oszustwa znacznej wartości pozwoliło postawić zarzuty trzem mężczyznom. Czwarty odpowiadać będzie za paserstwo. Na poczet naprawiania szkody zabezpieczono u mężczyzn mienie o wartości 400.000 złotych.

Udało się także odzyskać towar o wartości ponad 100.000 złotych.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz