Aglomeracja

Ostrzeżenie o wichurze dostaniesz SMS-em

Ze wsparcia funduszu korzystał m.in. SaveUp - aplikacja rozpoznawania obrazu, która umożliwia zakupy książek za pomocą smartfonu.   Foto: facebook

Od dziś ostrzeżenia Regionalnego Systemu Ostrzegania będą wysyłane również poprzez SMS. Komunikaty o zagrożeniach będą dostawać wszyscy posiadacze telefonów komórkowych w danym województwie i dotyczyć będą jedynie najbardziej istotnych zagrożeń, takich jak powódź czy wichura.

Jest to możliwe dzięki umowie zawartej przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji z czterema operatorami telefonii komórkowej. Regionalny System Ostrzegania działa od początku roku w całym kraju. W tym czasie z systemu wygenerowano ponad 1700 powiadomień i ponad 400 ostrzeżeń. Tylko w czerwcu Centrum Zarządzania Kryzysowego wojewody wielkopolskiego przekazało 15 ostrzeżeń. Informowano głównie o problemach komunikacyjnych na drogach krajowych, autostradzie oraz o gwałtownych burzach.

Od 1 lipca Regionalny System Ostrzegania obejmuje wszystkie kanały telewizji publicznej nadawane w naziemnej telewizji cyfrowej, czyli: TVP 1, TVP 2, TVP Regionalna, TVP Info, TVP Kultura, TVP Polonia, TVP Historia, TVP Rozrywka. Ostrzeżenia są także zamieszczane na stronach internetowych urzędów wojewódzkich.

Użytkownicy smartfonów mogą korzystać z bezpłatnej aplikacji w telefonach komórkowych dostępnej w sklepach z aplikacjami na poszczególne platformy (Google Play, Apple App Store, Windows Phone Store). Aplikację można wyszukać w sklepach po słowach kluczowych „RSO” oraz „Regionalny System Ostrzegania”.

Burza nad Maltą

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz