Sport

Ostatnie przetasowanie przed zimą

Warta Poznań - Stomil Olsztyn  Foto: lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter

To już ostatnia kolejka Fortuna 1 Ligi w 2018 roku. Przed nami mecze, które ostatecznie zadecydują na jakich miejscach w ligowej tabeli przezimują pierwszoligowe kluby. To było naprawdę intensywne pół roku. Drużyny od sierpnia do grudnia musiały rozegrać 21 kolejek. Przed nami ostatnia seria gier, w której m.in. Odra Opole zmierzy się z Rakowem Częstochowa, Bruk-Bet Termalica z GKS-em Tychy, czy GKS Katowice z Sandecją Nowy Sącz.

WARTA POZNAŃ – PUSZCZA NIEPOŁOMICE – SOBOTA, GODZINA 13:00

Poznaniacy na zwycięstwo czekają od 4 kolejek. Ostatni raz udało im się zwyciężyć pod koniec października w wyjazdowym starciu z GKS-em Katowice. Puszcza natomiast ciągle utrzymuje się w czubie tabeli, chociaż w ostatnich 3 spotkaniach zanotowała dwie porażki. W Poznaniu mają jednak nadzieję, że uda im się podtrzymać dobrą passę z drużyną z Małopolski. W dotychczasowych 3 meczach Warta nigdy nie przegrała z podopiecznymi Tomasza Tułacza.

CHROBRY GŁOGÓW – WIGRY SUWAŁKI – SOBOTA, GODZINA 15:00 TRANSMISJA W POLSAT SPORT

 – Czas na przełamie – mówią sobie zawodnicy i trenerzy zarówno w Głogowie, jak i Suwałkach. Trudno wskazać w tym spotkaniu faworyta. Obie drużyny w ostatnim czasie mają problemy z wygrywaniem. Głogowianie z 3 punktów cieszyli się na początku października, natomiast Wigry pod koniec sierpnia! Ewentualna wygrana Chrobrego sprawi, że zespół z Głogowa znacznie oddali się od strefy spadkowej, w której znajdują się… Wigry.

GARBARNIA KRAKÓW – PODBESKIDZIE BIELSKO-BIAŁA – SOBOTA, GODZINA 16:00

Drugi beniaminek Fortuna 1 Ligi na zakończenie roku zagra z Podbeskidziem. Dla obu drużyn jest to niezwykle ważne spotkanie. Ewentualne zwycięstwo Garbarni pozwoli tej drużynie przybliżyć się do bezpiecznej strefy. Z kolei wygrana “Górali” sprawi, że będą podopieczni Krzysztofa Brede zimą będą mogli pracować z nadzieją, że uda im się w nowym roku zaatakować miejsce premiowane awansem.

BRUK-BET TERMALICA – GKS TYCHY – SOBOTA, GODZINA 16:00

Interesujące spotkanie czeka kibiców także w Niecieczy. Spotkają się ze sobą sąsiedzi z ligowej tabeli. Zarówno Bruk-Bet jak i tyski GKS w ostatnim czasie bardzo mocno poprawiły swoją formę. GKS wygrał 3 ostatnie mecze, z kolei Bruk-Bet pozostaje niepokonany od 4 spotkań. – Teraz szczęście trochę się do nas uśmiechnęło i będziemy chcieli to podtrzymać w ostatnim meczu. Jedziemy do Niecieczy po trzy punkty – mówi Marcin Biernat, obrońca GKS Tychy. W pierwszym spotkaniu obu drużyn lepszy okazał się GKS Tychy.

STOMIL OLSZTYN – ŁKS ŁÓDŹ – SOBOTA, GODZINA 16:00

W ostatnim sobotnim meczu Stomil na własnym stadionie podejmie łódzki ŁKS, który w środku tygodnia dość niespodziewanie zremisował z GKS-em Katowice i stracił pozycję wicelidera na rzecz Sandecji Nowy Sącz. Zawodnicy Kazimierza Moskala z pewnością zrobią wszystko, aby zimę spędzić na miejscu premiowanym awansem. Olsztynianie udowodnili jednak w ostatnim czasie, że na własnym stadionie nadal są bardzo groźni.

ODRA OPOLE – RAKÓW CZĘSTOCHOWA – NIEDZIELA, GODZINA 12:15

Piłkarska niedziela rozpocznie się starciem w Opolu. Z pewnością Odra nie spodziewała się, że ostatnie 4 spotkania zakończą się ich porażkami. O przełamanie w weekend będzie jednak trudno, ponieważ rozpędzony lider z Częstochowy nie zamierza psuć sobie humorów przed świąteczną przerwą. Co prawda, w ostatniej kolejce w ostatnich minutach Raków miał problemy z Chojniczanką, ale mimo to wyszedł z tego starcia obronną ręką.

CHOJNICZANKA CHOJNICE – GKS JASTRZĘBIE – NIEDZIELA, GODZINA 16:00

W Chojnicach odbędzie się drugie starcie ligowych sąsiadów z tabeli. Chojniczanka będzie walczyć o drugie ligowe zwycięstwo z rzędu, z kolei GKS Jastrzębie o pierwszą wygraną od dwóch spotkań. Co ciekawe, ten kto zwycięży będzie miał na swoim koncie 31 punktów. Taki dorobek pozwala myśleć o tym, aby na wiosnę włączyć się do walki o awans.

GKS KATOWICE – SANDECJA NOWY SĄCZ – NIEDZIELA, GODZINA 16:00

Spotkają się ze sobą drużyny, które walczą o zupełnie inne cele. GKS Katowice stara się wydostać ze strefy spadkowej, z kolei Sandecja będzie chciała utrzymać się na miejscu premiowanym awansem. GKS w tej końcówce roku może jednak odgrywać bardzo ważną rolę dla… drużyn z czołówki. W środę podopieczni Dariusza Dudka urwali punkty dotychczasowemu wiceliderowi ŁKS-owi. Może i tym razem uda im się zdobyć punkty w starciu z drugą drużyną Fortuna 1 Ligi.

STAL MIELEC – BYTOVIA BYTÓW – NIEDZIELA, GODZINA 16:00

W ostatnim spotkaniu 21. kolejki Fortuna 1 Ligi rozpędzona Stal Mielec na własnym stadionie zagra z Bytovią Bytów. Drużyna z Mielca wygrała w środę 6. mecz z rzędu i tym samym awansowała na 4. miejsce w ligowej tabeli. Bytowiacy z kolei to drużyna, która w tym sezonie najczęściej notuje remisy. Mają ich na swoim koncie aż 11!

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz