POZnań

Ostatnie dni głosowania nad PBO

Szachty  Foto: lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter

Trwa głosowanie nad Poznańskim Budżetem Obywatelskim na rok 2024. Do dyspozycji mieszkańców i mieszkanek Poznania jest kwota – 26,6 milionów złotych! Na projekty ogólnomiejskie zaplanowano 6,2 mln zł (w tym 4 mln zł na Zielony Budżet) i 20,4 mln na projekty rejonowe. Głosy można oddawać do poniedziałku, 23 października do godz. 12:00.

Podczas głosowania można oddać maksymalnie 5 głosów: 3 głosy na projekty ogólnomiejskie (1 głos na projekt ogólnomiejski mały, 1 głos na projekt ogólnomiejski duży, 1 głos na projekt ogólnomiejski duży w ramach Zielonego Budżetu) i 2 głosy na projekty rejonowe (1 głos na projekt rejonowy mały, 1 głos na projekt rejonowy duży).

Prawo głosu ma każdy mieszkaniec i mieszkanka Poznania.

W Poznańskim Budżecie Obywatelskim dominuje sport, czy to przez zajęcia sportowe, czy przez rozbudowę infrastruktury.

Ciekawie też, zapowiadają się projekty kulturalne, których można śmiało powiedzieć jest za mało. Choć biorąc pod uwagę zdanie Rady Osiedla Sołacz, która jako jedyna wystawiła negatywną rekomendację na wydarzenie kulturalne –

Uważamy, że obecnie w mieście jest już bardzo bogata oferta wydarzeń kulturalnych. Osiedle Sołacz potrzebuje inwestycji, które pozostają na dużej i będą służyć przez wiele lat. Również ciężko ocenić zgody z obecną infrastrukturą miejsce jest dobre, ale scenę oraz nagłośnienie trzeba zorganizować. Również frekwencja na tego typu wydarzeniach jest bardzo różna. Czy projekt zaspokaja potrzeby lokalne? Na pewno jakiejś części tak, ale spora część mieszkańców nie przepada za koncertami i hasłem, lub ze względu na swój wiek nie mogą nawet korzystać z takich projektów.

– można by było odnieść wrażenie, że Poznań, jest Kulturalną Stolicą Polski i niczego więcej mu nie potrzeba. Jako mieszkaniec innej części miasta pozwolę się nie zgodzić. Uważam, że w Poznaniu może dziać się jeszcze więcej. A ciężko jest zorganizować wydarzenie odpowiednie dla każdej grupy wiekowej.

Jako portal jesteśmy ze Sceną Nad Rusałką od początku projektu od 2021 roku, kiedy to jeszcze nazywało się Plenerowe naGranie nad Rusałką i dlatego pozwalamy sobie na zwrócenie uwagi na ten projekt. Każdy może oddać maksymalnie 5 głosów: 3 głosy na projekty ogólnomiejskie (1 głos na projekt ogólnomiejski mały, 1 głos na projekt ogólnomiejski duży, 1 głos na projekt ogólnomiejski duży w ramach Zielonego Budżetu) i 2 głosy na projekty rejonowe (1 głos na projekt rejonowy mały, 1 głos na projekt rejonowy duży).

Głosować można na stronie Urzędu Miasta Poznania – http://www.budzet.um.poznan.pl/glosowanie

Tak jak w poprzedniej edycji, potwierdzenie oddania głosu odbywa się za pomocą kodu SMS. W przypadku osób, które nie mają numeru telefonu komórkowego, oddanie głosu jest możliwe bez kodu weryfikującego, z urządzenia wyznaczonego przez Gabinet Prezydenta w Urzędzie Miasta Poznania na placu Kolegiackim 17.

Projekty, które uzyskają największą liczbę głosów, a ich wartość sumaryczna zmieści się w puli budżetu – w tym roku to 26,6 mln zł – zostaną zrealizowane w 2024 roku. Wyniki głosowania zostaną ogłoszone do 30 listopada.

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz