Stare Miasto

Ostatni w tym roku Runmageddon!

Runmageddon Rekrut Poznań - 7.11.2015 r.  Foto: LepszyPOZNAN.pl / Paweł Rychter
Niezwykły bieg z przeszkodami - Runmageddon Rekrut Poznań - odbył się na poznańskim Hipodromie Wola w sobotę 7.11.2015 r. Na przybyłych czekała 6 kilometrowa trasa z 30 przeszkodami.

Ponad 2.000 miłośników czołgania się, wspinania na wysokie ściany i taplania w błocie weźmie udział w ostatnich w tym roku zawodach z cyklu Runmageddon. Przez 2 dni najbliższego weekendu rywalizować będą na terenie poznańskiego Hipodromu Wola.

W sobotę uczestnicy Runmageddonu Rekrut będą mieli do pokonania dystans 6 kilometrów. W niedzielę natomiast, na dystansie 10 km rozegrane zostaną I Mistrzostwa Polski w Biegach Przeszkodowych, które wyłonią najlepszego zawodnika w kraju. Niedzielne zawody, czyli Finał Ligi Runmageddonu będą miały szczególną rangę i oprawę, ponieważ ich zwycięzca zostanie jednocześnie Mistrzem Polski w Biegach Przeszkodowych.

Będzie to już trzecia edycja Runmageddonu w Poznaniu. Rywalizacja na Hipodromie Wola po raz pierwszy odbyła się rok temu.

Tereny Hipodromu Wola pozwoliły nam przygotować bardzo ciekawy tor przeszkód, który zagwarantuje niezapomniane przeżycia i solidną dawkę adrenaliny – zapowiada Bartosz Galiński, jeden ze współorganizatorów Runmageddonu – jestem przekonany, że urozmaicenie terenu w połączeniu z przygotowanymi przez nas przeszkodami sprawią, że nawet najbardziej wymagający fani ekstremalnego biegania docenią wysoki poziom trudności trasy poznańskiego Runmageddonu.

Uczestnicy sobotnich zawodów w formule Rekrut do pokonania będą mieli co najmniej 30 wymyślnych i wymagających przeszkód specjalnie przygotowanych przez organizatorów oraz naturalnych, takich jak gęste zarośla, mokradła, wzniesienia i las. Na trasie biegu pojawią się nowe przeszkody. Jedną z nich będzie Koszmar Himalaisty czyli sekwencja ścian wysokich na 2,4 metra, 2,7 metra oraz 3 metry. Pierwszy raz w Poznaniu zagości też Pro Skater 4, czyli wysoka rampa. Z nowymi doznaniami zawodnicy zmierzą się również podczas pokonywania żywej przeszkody. Tym razem dostępu do mety nie będą bronić jak dotychczas zawodnicy futbolu amerykańskiego, lecz zapaśnicy z poznańskiego KS Sobieski.

Podczas niedzielnego biegu rywalizować będą najlepsi z najlepszych na przestrzeni całego sezonu. Będą oni rywalizować o zwycięstwo w Finale Ligi Runmageddonu oraz Mistrzostwach Polski w Biegach Przeszkodowych. Czołówka biegaczy, która przez ostatnie lata się ukształtowała podczas wszystkich tego typu wydarzeń, zmierzy się właśnie w ten weekend. Formuła mistrzostw to unifikacja przepisów światowych z dystansem 10 km i około 50 przeszkód o różnym stopniu trudności. Mistrz Polski poza tytułem uzyska prawo startu w Mistrzostwach Europy (OCR European Championships) oraz wsparcie Runmageddonu w udziale w Mistrzostwach Świata.

Pomysłowe przeszkody sprawdzą siłę i charakter uczestników oraz wyłonią najlepszego zawodnika w kraju, podczas pierwszej edycji Mistrzostw Polski w Biegach Przeszkodowych – dodaje Bartosz Galiński – widzimy, że zawody cieszą się dużą popularnością wśród fanów biegów przeszkodowych z całej Polski, a do startu w poznańskim Runmageddonie zachęcamy nie tylko fanów biegania, ale każdego, kto lubi sprawdzać granice swoich możliwości.

Oprócz dorosłych zawodników, którzy wystartują w tej edycji Runmageddonu, kibicować będziemy mogli również gzubom! Specjalnie dla nich zorganizowana zostanie strefa Runmageddon Kids. Na torze przeszkód, nie mniej wymagającym, niż ten dla dorosłych, zmierzyć się będą mogli zawodnicy mający 4-7 i 8-11 lat.

Kibice z kolei będą mieli okazję sprawdzić się w specjalnej strefie challenge z zakręconymi konkursami sprawnościowo-siłowymi przygotowanymi. Poza tym strefa gastro z mniej lub bardziej niezdrowym jedzeniem i wiele, wiele innych niespodzianek.

Ostatnia w tym roku edycja Runamgeddonu odbędzie się na terenie Hipodromu Wola w sobotę i niedzielę (5-6.11).

Niezwykły bieg z przeszkodami - Runmageddon Rekrut Poznań - odbył się na poznańskim Hipodromie Wola w sobotę 7.11.2015 r. Na przybyłych czekała 6 kilometrowa trasa z 30 przeszkodami.
Niezwykły bieg z przeszkodami – Runmageddon Rekrut Poznań – odbył się na poznańskim Hipodromie Wola w sobotę 7.11.2015 r. Na przybyłych czekała 6 kilometrowa trasa z 30 przeszkodami.
Użyte w artykule zdjęcia: LepszyPOZNAN.pl / Paweł Rychter

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz