Aglomeracja

Opóźnienia remontu linii kolejowej do Wrocławia?

Dworzec Poznań Głowny  Foto: TD

PKP Polskie Linie Kolejowe rozwiązały umowę z włoską firmą Astaldi, wykonawcą prac na trasie Poznań-Wrocław. Spółka opuściła plac budowy. Wojewoda wielkopolski zapewnia, że na przełomie października i listopada zostanie podpisana umowa na dokończenie inwestycji.

Od dłuższego czasu na nieregularne funkcjonowanie pociągów na odcinku z Leszna do granicy z województwem dolnośląskim skarzą się pasażerowie. Opóźnienia wynikają przede wszystkim z faktu, że przy jednotorowej jeździe pociągów każde zdarzenie – usterka urządzeń, taboru czy wypadek – mogą wpływać na rozkład jazdy.

Obecne opóźnienie inwestycji wynosi osiem miesięcy. W związku z opuszczeniem przez włoską firmę placu budowy, PKP PLK podjęły działania, by kontynuować inwestycje. Prace na odcinku Leszno – granica woj. dolnośląskiego na linii Poznań-Wrocław będą szybko wznowione.
Na przełomie października i listopada zostanie podpisana umowa na dokończenie prac budowlanych.

Takie rozwiązanie powinno pozwolić na zakończenie prac w terminie przewidzianym w Grant Agreement, czyli dokumencie będącym umową o dofinansowanie. Zatem warunkiem koniecznym jest, aby roboty zostały zakończone do końca 2020 roku – informują służby wojewody.

Użyte w artykule zdjęcia: TD

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz