POZnań

Omiń korki w Poznaniu

Omiń korki w Poznaniu  Foto: lepszyPOZNAN.pl / tab

Omiń korki w Poznaniu Foto: lepszyPOZNAN.pl / tabChoć rok szkolny właśnie się kończy i ruch w mieście będzie prawdopodobnie nieco mniejszy, to korki raczej nie znikną. Pomóc w ich omijaniu ma specjalny system informacyjny, który został uruchomiony w Poznaniu w środę.

Na kilku ekranach ledowych w naszym mieście pojawiają się informacje o utrudnieniach, korkach i orientacyjnym czasie dojazdu w wybranym kierunku. Z jednej z nichn na ulicy Jana Pawła II można się było na przykład dowiedzieć, że “ul. Warszawska bez utrudnień – Rondo Śródka 2 minuty, Termy Maltańskie 5 minut, Św. Marcin 7 minut, Swarzędz 15 minut“.

Co prawda trudno z tego konkretnego skrzyżowania przy Poltechnice dojechać na Św. Marcin ulicą Warszawską, ale skoro system dopiero co wystartował, to pewnie będzie poprawiany.

Nawiązaliśmy współpracę z właścicielami ekranów ledowych i rozpoczęliśmy akcję, która będzie realizowana dłgofalowo – informuje Maciej Polkowski z firmy Indigo, do której należy serwis Targeo –  informacje, które się pojawiają są dedykowane dla danej lokalizacji i mają pomóc w wyborze najlepszej trasy.

Poznań jest drugim miastem, w którym uruchomiono taki system. Niedawno w centrum Warszawy został zainstalowany licznik korków. Kierowcy mogą się z niego dowiedzieć ile bejmów się traci stojąc w korkach.

Być może warto zatem spojrzeć na przestawiane na ekranach informacje i zaplanować przejazd tak, by ominąć korki i inne utrudnienia? Tylko co zwycięży – chęć zaoszczędzenia czasu i bejmów, czy wyrobione przez czas nawyki drogowe?

Akcję prowadzi serwis Targeo oraz firma doradcza Deloitte.

Omiń korki w Poznaniu Foto: lepszyPOZNAN.pl / tab

2 komentarzy

kliknij by dodać komentarz