POZnań

Olimpijskie zmagania w wielkopolskich halach sportowych

Ogólnopolskie Olimpiady Młodzieży - Centralne Otwarcie Swarzedz  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Punktualnie o godz. 19.00 zapłonął znicz XXIV Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Halowych Wielkopolska 2018.

Płomień zjechał na linie w asyście artystów Teatru z Głową w Chmurach, następnie przejęli go członkowie sztafety olimpijskiej, w której z pochodnią pobiegli mistrzowie olimpijscy, wioślarze: Michał Jeliński i Natalia Madaj-Smolińska oraz Szymon Ziółkowski. Mistrz olimpijski w rzucie młotem zapalił znicz XXIV Olimpiady w towarzystwie ubiegłorocznego mistrza zawodów w gimnastyce na trampolinie Kasjana Kaczmarka.

Podczas Ceremonii Otwarcia, która odbyła się w sali sportowo-widowiskowej Szkoły Podstawowej nr nr 2 w Swarzędzu – Zalasewie obecne były wszystkie elementy olimpijskiego ceremoniału: defilada województw, hymn i flaga olimpijska, znicz oraz przysięga. W poczcie flagowym z flagą olimpijską szli medaliści olimpijscy: Izabela Dylewska, Marek Łbik i Władysław Stecyk oraz gimnastyczki artystyczne MKS Dąbrówki Poznań: Oliwia Tykwic, Nina Majchrzak i Michalina Rydzewska.

To bardzo ważne zawody w kontekście rozwoju sportu młodzieżowego. Piękna ceremonia w pięknej hali, jako Wielkopolanin jestem dumny, że mogłem uczestniczyć w tak wspaniałej uroczystości – powiedział Olimpijskiego Andrzej Kraśnicki, prezes PKOl.

Rozpoczęcie Olimpiady, słowami “Igrzyska są otwarte” Marszałek Województwa Wielkopolskiego Marek Woźniak.Sportowa rywalizacja i walka o medale XXIV OOM w Sportach Halowych rozpocznie się w sobotę 28 kwietnia. Tego dnia, w hali poznańskiej AWF rywalizować będą gimnastycy na trampolinie. Dwa dni potrwają zawody w  taekwondo olimpijskim, a od soboty do poniedziałku w Szamotułach startować będą gimnastyczki artystyczne.

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz