Śrem

Okrucieństwo wobec zwierząt

konie  Foto: Anders Jildén

Zaledwie wczoraj pisaliśmy o oprawcy, który znęcał się nad suczką Dianą. Niestety sprawa ta nie jest odosobniona. Kolejny podobny przypadek, tym razem znęcania się nad końmi, ujawniono w Dolsku.

Policjanci ze Śremu zostali zaalarmowani, że jeden z mieszkańców Dolska znęca się nad końmi. Zawiadomienie złożył przedstawiciel Pogotowia dla Zwierząt. Jak wyjaśniał zwierzęta od dłuższego czasu nie otrzymują jedzenia i nie mają dostępu do wody, a jeden z koni prawdopodobnie znajduje się w stanie krytycznym.

Na miejsce pojechali policjanci wraz z przedstawicielami Pogotowia dla Zwierząt. Wezwano również lekarza weterynarii.

Lekarz weterynarii stwierdził, że konie znajdują się w nieodpowiednich warunkach i są w stanie silnego wyniszczenia organizmu – relacjonuje Ewa Kasińska ze śremskiej Policji – we względów humanitarnych jeden z koni został poddany eutanazji.

Zabrano też od razu kolejnego konia, cztery sztuki trzody chlewnej, a także dwie kury. Wszystkie te zwierzęta trafiły pod opiekę Pogotowia dla Zwierząt.

W toku prowadzonego postępowania kryminalni zgromadzili materiał dowodowy, z którego wynika, że mieszkaniec Dolska znęcał się nad zwierzętami ze szczególnym okrucieństwem – podkreśla Ewa Kasińska – trzymał je w niewłaściwych warunkach, bez pokarmu, wody, w stanie rażącego zaniedbania i niechlujstwa.

Mężczyzna został przesłuchany i postawiono mu już zarzuty. Cała sprawa znajdzie swój finał w sądzie. Za znęcanie się nad zwierzętami ze szczególnym okrucieństwem grozi kara do lat 3 więzienia.

O oprawcy suczki Diany przeczytasz więcej tutaj.

Użyte w artykule zdjęcia: Anders Jildén

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz