Aglomeracja

Ogrody. Uwaga na zmiany w komunikacji autobusowej

Konkurs na najlepszego kierowcę autobusu MPK (21.05.2016)  Foto: © lepszyPOZNAN.pl / Karolina Kiraga

W związku z zapadnięciem się jezdni na ul. Nowina, od wtorku, 25 lipca, aż do odwołania wprowadzone zostaną zmiany w komunikacji autobusowej w tym rejonie.

Autobusy linii nr 56, 61, 86, 801, 833 i 834 po wyjeździe z przystanku początkowego na ul. Dąbrowskiego dojadą do skrzyżowania z ul. Szpitalną, a następnie pojadą ulicą Dąbrowskiego do Alei Polskiej (dalej będą kontynuować będą jazdę trasami bez zmian w kierunku Smochowic).

Autobusy tych linii nie będą zatrzymywać się na przystanku „Ogrody” na ul. Szpitalnej (naprzeciw pętli tramwajowej), przystanek tymczasowy „Polska” na Alei Polskiej za ul. Nowina będzie zlikwidowany. Nieczynny pozostaje także przystanek „Polska” na ul. Nowina.

Autobusy linii nr 802, 803, 804, 811, 812, 813 i 821 w kierunku Tarnowa Podgórnego będą rozpoczynać trasę bez zmian – z przystanku na ul. Nowina. Następnie zawrócą i pojadą ul. Szpitalną i dalej ul. Dąbrowskiego (pominą przystanek „Polska” na ul. Nowina).

Od nocy z 24 na 25 lipca br. autobusy linii nr 239 jadące w kierunku Krzyżownik kursować będą prosto ulicą Dąbrowskiego. Przed skrzyżowaniem z ulicą Szpitalną zlokalizowany będzie przystanek tymczasowy „Ogrody”. W kierunkach przeciwnych, trasy autobusów pozostaną bez zmian.

Użyte w artykule zdjęcia: © lepszyPOZNAN.pl / Karolina Kiraga, ZTM

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz