Sport

Oficjalna prezentacja Lecha Poznań przed sezonem ligowym

KKS Lech Poznań - Karabach Agdam  Foto: lepszyPOZNAN.PL/Piotr Rychter

W najbliższy czwartek odbędzie się oficjalna prezentacja pierwszego składu Lecha Poznań przed nowym sezonem ligowym. Kibice będą mieli okazję do bliższego poznania lechitów i nowego trenera oraz do zdobycia autografów.

Na uczestników czwartkowego święta czeka szereg atrakcji: od sportowych po muzyczne. Spotkanie rozpocznie występ poznańskich artystów: Michała Wiraszki i Adama Brzozowskiego, twórców utworu „Nie idziesz sam”, który od 7 lat ma status niemalże nieoficjalnego hymnu Lecha Poznań. Muzycy wykonają pieśń na żywo, a także przeprowadzą krótkie warsztaty chóralnego śpiewania.

Wydarzenie uświetni wystawa fotograficzna stworzona z okazji 100-lecia istnienia Lecha Poznań. Na zdjęciach będzie można zobaczyć legendy klubu, historyczne stadiony i wybrane najciekawsze momenty z mistrzowskich sezonów Kolejorza.

Punktem kulminacyjnym wydarzenia, które rozpocznie się centrum handlowym Posnania o godz. 18:00 będzie przedstawienie zawodników, którzy wystąpią w rozgrywkach Ekstraklasy już od 16 lipca. Spotkanie będzie również okazją do rozmowy z nowym szkoleniowcem Kolejorza, Johnem van den Bromem. Trener opowie o wyzwaniach czekających na sztab w ciągu najbliższych miesięcy.

Ponadto odbędzie się również pierwsza prezentacja trzeciego zestawu nowych koszulek meczowych. Po oficjalnej części przyjdzie czas na autografy i pamiątkowe zdjęcia.

W planach wydarzenia jest również spotkanie z zawodniczkami sekcji kobiecej Lecha Poznań, która, choć została oficjalnie utworzona zaledwie rok temu, już odnosi sukcesy i w nadchodzącym sezonie zagra na II szczeblu ligowym. To wielkie osiągnięcie klubu może przyczynić się do wzrostu popularności żeńskiej piłki nożnej wśród miłośników tej dyscypliny sportu. W planach lechitek jest awans drużyny do Ekstraligi.

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.PL/Piotr Rychter

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz