Aglomeracja

Odzieżówka szyje maseczki dla szpitali

Odzieżówka szyje maseczki  Foto: L. Koralewska

Pierwsza partia maseczek uszytych przez nauczycielki Szkoły Odzieżowej przy ul. Kazimierza Wielkiego została przekazana do szpitali na Szwajcarskiej i Polnej. To oddolna akcja zainicjowana pracowników poznańskiej Odzieżówki.

Cały proces produkcji uzgodniono odpowiednimi służbami. Działania zostały skonsultowana z dyrekcją szpitala, uzyskana została także zgoda Sanepidu na bezpłatną dystrybucję. Teraz zgodnie z zaleceniami szyte są kolejne partie maseczek.

Zanim przystąpiliśmy do szycia maseczek, poprosiliśmy dyrekcję szpitala o akceptację specyfikacji materiałowej, ponieważ chcieliśmy żeby to wszystko było profesjonalne, bezpieczne i przydatne. Nasze maseczki powstają ze stuprocentowego płótna bawełnianego oraz włókniny polipropylenowej, która jest membraną stanowiącą barierę – mówi Lidia Koralewska, inicjatorka przedsięwzięcia.

Akcja jest spontaniczna i trwa dopiero dwa dni, a już sąsiedzi ze Starego Miasta zaoferowali pomoc. Towarzystwo Przyjaciół Szkoły Baletowej zaproponowało zakup beli włókniny, z zakład krawiecki z ul. Taczaka 4 przyłączy się do szycia maseczek, które być może trafią do innych miejskich instytucji.

Czas przerwy w nauce to także dobry moment na przygotowanie kreatywnych projektów z których słynna jest Odzieżówka. Nauczyciele są także do dyspozycji uczniów poprzez elektroniczne kanały komunikacji.

„Uczniowie błyskawicznie zaoferowali chęć pomocy, ale niestety ze względów bezpieczeństwa nie wolno im przebywać w szkole. Bardzo doceniamy ten gest – mówi Lidia Koralewska. Wcześniej Uczniowie regularnie włączali się w inne projekty pomocowe, m.in. bezpłatne usługi fryzjerskie i kosmetyczne dla seniorów oraz osób z ośrodków dla bezdomnych.

Użyte w artykule zdjęcia: L. Koralewska

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz