K U L T U R A

Odwołany koncert – Wolność Kocham i Rozumiem

Muzyka Wolności Poznań 2018  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Ewelina Jaśkowiak

W całej Polsce dynamicznie rośnie liczba zakażeń koronawirusem. Dlatego w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców i mieszkanek Poznania zdecydowano, że koncert, jaki 12 listopada planowała zorganizować Fundacja Malta, zostanie odwołany. Nadal będzie jednak można obejrzeć debatę o demokracji – będzie ona transmitowana w TVN24.

Odwołanie koncertu jest spójne z rekomendacjami, jakie wydał miejski zespół ds. monitorowania zagrożeń związanych z koronawirusem SARS-CoV-2. W czwartek, 4 listopada, Ministerstwo Zdrowia ogłosiło, że w Polsce potwierdzono ponad 15,5 tysiąca nowych przypadków zakażenia. Z powodu COVID-19 zmarły 44 osoby, a w wyniku jego współistnienia z innymi schorzeniami – kolejne 206 osób.

W sytuacji, gdy liczba nowo zakażonych rośnie z dnia na dzień, organizowanie tak dużego wydarzenia obarczone jest ryzykiem. Projekt “Wolność Kocham i Rozumiem” składa się z dwóch części: poza koncertem obejmuje również debatę 11 listopada. Podjęto zatem decyzję o rezygnacji z koncertu z udziałem publiczności, natomiast druga część projektu – debata, będzie transmitowana. W ten sposób Poznań pozostanie tego dnia stolicą polskiej demokracji, choć w nieco bardziej kameralnej formule.

11 listopada odbędzie się debata z udziałem panelistów: ks. Adama Bonieckiego, dominikanina Tomasza Dostatniego, Agnieszki Holland, Bronisława Komorowskiego, Aleksandra Kwaśniewskiego, prof. Marcina Matczaka i prof. Anny Wolff-Powęskiej. Do tematyki dyskusji wprowadzi Nikodem Brzózy op, a całość poprowadzi Karolina Lewicka, dziennikarka Radia TOK FM. Spotkanie będzie skupione wokół zagadnień demokracji i wolności obywatelskiej. Debata będzie transmitowana w telewizji TVN24 i na platformie TVN24 GO, tak, by jak najwięcej poznaniaków i poznanianek mogło ją obejrzeć.

Inicjatorem projektu jest dominikanin Nikodem Brzózy, organizatorem – Fundacja Malta, a producentem wykonawczym – Estrada Poznańska. Wydarzenie patronatem objęli Jacek Jaśkowiak, Prezydent Miasta Poznania, Marek Woźniak, Marszałek Województwa Wielkopolskiego oraz Jan Grabkowski, Starosta Poznański. 

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl / Ewelina Jaśkowiak

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz