Aglomeracja

Odpocznij na targach

Toursalon 2016  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Rozpoczęły targi czterech pasji – Tour Salon, Boatex, Knieje i Rybomania. Każda z tych imprez pozwala znaleźć coś, co pozwoli nam wypocząć i zrelaksować się. Tour Salon, dla miłośników podróży, Boatex dla amatorów żeglugi, Knieje dla osób lubiących spędzać czas w lesie i Rybomania dla wędkarzy.

Rybomania w tym roku odbędzie się na 20.000 m², a w dwóch pawilonach wystawi się 220 firm. Targi to nie tylko możliwość zakupu i zapoznania się z akcesoriami do łowienia ryb, to również bogaty program wydarzeń i spotkań. Także misja – dopowiada Piotr Kamiński, dyrektor targów, który do udziału w imprezie zaprosił Fundację „Ratuj Ryby”. Organizacja zajmuje się edukacją ekologiczną i czynnie uczestniczy w ratowaniu rzeki Warta, dotkniętej przez katastrofę ekologiczną.

W tym roku planowane są dwa zarybienia, wiosną i jesienią. Na targach cały zysk ze sprzedaży naszych gadżetów zostanie przekazany właśnie na ten cel – mówi Sebastian Staśkiewicz, przedstawiciel Fundacji.

Jedną z atrakcji targów będzie ogromne akwarium o pojemności 23.000 litrów. Ten olbrzymi zbiornik gościł po raz pierwszy na Rybomanii w Poznaniu dwa lata temu i okazał się wówczas prawdziwym hitem. W tym roku ponownie został sprowadzony z Portugali i wraz z pływającymi w nim okazami ryb z polskich wód stanie się sceną główną dla pokazów technik wędkarskich i prezentacji najnowszych osiągnięć w dziedzinie przynęt. W roli głównej wystąpią utytułowani wędkarze z Polski i zagranicy.

Na Tour Salonie znajdziecie oferty podróży w każdy zakątek Polski (swoje stoiska mają wszystkie polskie regiony), a także do Azji, Europy, czy Afryki. Tutaj zapoznacie się z propozycjami produktów turystycznych 230 wystawców z Polski, Albanii, Gruzji, Niemiec, Czech, Indonezji, Włoch, Rumunii, Węgier, Albanii, Filipin, Dominikany, Ukrainy, Indii, czy Wietnamu.

Nowością tegorocznej edycji jest stoisko Straży Pożarnej, która w ten nietypowy sposób postanowiła edukować gości targowych. Na stoisku strażaków, można poznać metody wyciągania osób z wraku samochodu. Można wejść do tunelu dymnego, żeby poznać zasady poruszania się w gęstym dymie. Dzieci mogą ubrać się w strój strażaka, i wziąć udział w konkursach przygotowanych przez straż.

Targi potrwają do niedzieli. Ekspozycja będzie dostępna w sobotę od 10:00 do 18:00 i w niedzielę od 10:00 do 17:00.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz