POZnań

Odloty – muzyczne i lotnicze – w weekend na Ławicy

W najbliższy weekend startuje Aerofestival – międzynarodowe pokazy lotnicze. Nie jest to jednak impreza tylko dla fanów lotnictwa, bo oprócz pokazów akrobacji najlepszych pilotów na świecie, będzie można także wziąć udział w koncertach i pokazach sprzętu wojskowego.

Aerofestival jest połączeniem dwudniowych pokazów lotniczych z udziałem polskich i zagranicznych pilotów oraz grup akrobacyjnych, wystawy lotniczej i koncertów. Wszystko to odbędzie się na terenie lotniska na poznańskiej Ławicy.

To właśnie tutaj w 1919 roku powstał pierwszy w Polsce aeroklub, który działa po dziś dzień. W czasach II wojny światowej jego członkowie tworzyli myśliwski Dywizjon 302. Na poznańskiej Ławicy w 1991 roku odbyły się także pierwsze w Polsce pokazy lotnicze Air Show – mówi Tomasz Majchrzak, rzecznik prasowy imprezy.

W programie przewidziano ponad 500 minut powietrznych pokazów z udziałem blisko 90 lotniczych maszyn, a swój udział potwierdziły już takie gwiazdy jak: Baltic Bees – łotewska grupa akrobacyjna,zespoly z Włoch, Francji, Niemiec, Czech i  Tureckich Sił Powietrznych.

Do Poznania zawitają również maszyny będące na wyposażeniu sił powietrznych Wielkiej Brytanii – Royal Air Force (RAF). Służące na co dzień Królowej Elżbiecie II samoloty szkolno-treningowe BAE Hawk oraz odrzutowe samoloty myśliwskie Panavia Tornado będą prezentowane na wystawie statycznej.

Podczas Aerofestivalu będzie można również zobaczyć sprzęt wojskowy udostępniony przez Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Poznaniu. Każdy z miłośników militariów będzie mógł zobaczyć między innymi: wozy bojowe Rosomak i Hummer oraz pojazd saperski wraz z patrolem saperskim TOPOLA S

Na muzycznej scenie będzie można posłuchać Kamila Bednarka, Goorala i  Farben Lehre. W sobotni wieczór (13 czerwca) publiczność swoją twórczością zelektryzuje GOORAL, którego klubowe dźwięki rozruszają nawet najbardziej opornych. Niedziela (14 czerwca) to rozgrzewające do gorąca jamajskie rytmy reggae w wykonaniu Kamila Bednarka oraz kontrkulturowy zespół Farben Lehre.

Przygotowując program wydarzeń nie zapomniano także o najmłodszych uczestnikach festiwalu. Specjalnie dla nich działać będzie wesołe miasteczko. Ponadto wystawa wozów strażackich z możliwością ich zwiedzania i wiele, wiele innych zabaw, które umilą i wypełnią czas maluchom.

Aerofestival

Bilety
W przedsprzedaży (do 12 czerwca 2015 r.):
• Karnet dwudniowy – 60 zł brutto;
• Bilet jednodniowy – 40 zł brutto;
• Bilet VIP jednodniowy – 300 zł brutto;
• Spotter Pack – 250 zł brutto

2 komentarzy

kliknij by dodać komentarz

  • mam nadzieje ze samoloty bedzie dobrze widac takze spoza lotniska :p za darmo!

  • Pewnie coś tam będzie widać 🙂 Tylko tego co się dzieje na scenie muzycznej już się raczej bez wejściówki nie zobaczy 🙂 A bilety nie są drogie, za karnet dwudniowy płaciłam w sollusie 60 zł.