POZnań

Odkryj smaki Poznania

Zupa rzodkiewkowa  Foto: chilifiga.pl

W najbliższą sobotę, 24 sierpnia startuje kolejne spotkanie z cyklu Jedzielnia. Tym razem fani dobrej, lokalnej kuchni odwiedzą Stary Rynek, żeby spróbować popisowych dań najlepszych poznańskich restauratorów. I to w niezmiennie niskiej cenie – 10 złotych.

To już druga odsłona Jedzielni, czyli kampanii zachęcającej do odkrywania bogactwa miejscowej gastronomii. W ubiegłym roku akcja skupiona była wokół pięciu poznańskich rynków, w tym Jedzielnia rozszerza swoją działalność i zaprasza także do miejsc chętnie odwiedzanych przez mieszkańców i turystów.

Po Rynku Łazarskim, Rynku Wildeckim i parku Stare Koryto Warty czas na Stary Rynek, gdzie w sobotę w godz. 12:00-18:00 będzie można spróbować wyjątkowych dań przygotowanych przez szefów kuchni pobliskich restauracji. Zasady pozostają takie same jak w ubiegłym roku – każdy lokal prezentuje 3-4 dania, nie droższe jednak niż 10 zł.

Chcemy, by każdy, kto do nas przyjdzie mógł spróbować więcej, niż jednej potrawy. Zapraszamy różne restauracje, z różnymi typami kuchni i zdajemy sobie sprawę, że niejednokrotnie wybór jednego z kilkunastu świetnych dań byłby bardzo trudny. U nas nie trzeba podejmować trudnych decyzji. Można próbować do woli – tłumaczy Marta Jankowiak, producentka Jedzielni.

Amatorzy słodkości też nie będą mieli powodów do narzekań. Nowością w tym roku jest zaproszenie do każdego wydarzenia jednej cukierni lub kawiarni.

W Poznaniu, obok świetnych restauracji, mamy także mnóstwo miejsc z doskonałymi wypiekami, a w zeszłym roku wiele osób mówiło nam, że brakuje “słodkiego”. Rozwiązujemy ten problem w najprostszy sposób z możliwych – dodaje Marta Jankowiak.

Pierwsza edycja Jedzielni odbyła się w 2018 r. Wzięło w niej udział 25 restauracji, które wydały ponad 3000 porcji.

Użyte w artykule zdjęcia: chilifiga.pl

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz