BizNews

Od Polfy, przez GSK do Delpharm

GSK Poznań  Foto: GSK materiały prasowe

Zakończył się właśnie proces przejęcia poznańskiego zakładu produkcyjnego GSK przez francuską spółkę Delpharm.

O planach przejęcia pisaliśmy tutaj niemal dokładnie rok temu.

Delpharm przejmuje zakład GSK wraz z całą infrastrukturą i liczącym około 700 osób personelem fabryki. Dotychczasowa produkcja na zasadach kontraktowych istniejących linii produktów będzie tutaj kontynuowana przez co najmniej 5 lat. GSK pozostanie właścicielem praw do wytwarzanych produktów i podmiotem odpowiedzialnym.

Dzięki sfinalizowaniu tego przejęcia zapewniliśmy zakładowi w Poznaniu możliwość długofalowego działania w ramach Delpharm – podkreślił Nikos Xydias z GSK Polska – nadal jesteśmy mocno zaangażowani w działalność w Polsce, a nasze stale rozwijające się światowe centrum usługowe w Poznaniu zatrudnia już ponad 1500 osób, a GSK coraz więcej inwestuje w ważne obszary działalności, takie jak badania i rozwój.

Delpharm deklaruje, że chce rozbudowywać swoją globalną sieć dostaw, a zakład produkcyjny w Poznaniu dzięki konkurencyjnej bazie kosztowej, wysokiej jakości produkcji ma w niej do odegrania istotną rolę.

Spółka Delpharm jest jedną z globalnych organizacji kontraktowych prowadzących działalność produkcyjną i rozwojową (CDMO) dla spółek farmaceutycznych. Posiada 17 zakładów produkcyjnych we Francji, Włoszech, w Belgii, Kanadzie i w Holandii. Poznańska fabryka będzie jej pierwszą w Europie Środkowo-Wschodniej

Użyte w artykule zdjęcia: GSK materiały prasowe

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz