POZnań

Od placu Wolności do Starego Rynku – nowe świąteczne iluminacje

Świąteczna iluminacja Enei na Placu Wolności - Poznań 06.11.2014 r.  Foto: LepszyPOZNAN.pl / Paweł Rychter

Od tygodnia poznańskie ulice świecą się tysiącami lampek, nadając miastu świąteczny, wyjątkowy klimat. W tym roku, oprócz iluminacji miejskich, dodatkowe dekoracje pojawiły się na placu Wolności i ulicy Paderewskiego. Świąteczną oprawę zafundowały poznańskie firmy: ENEA udekorowała plac Wolności, a NIVEA ulicę Paderewskiego, która łączy go ze Starym Rynkiem.

Świąteczna iluminacja Enei na Placu Wolności - Poznań 06.11.2014 r. Foto: LepszyPOZNAN.pl / Paweł RychterWokół placu Wolności pojawiły się girlandy oraz świetlne bramy, a na jego płycie stanęły m.in. prezenty świąteczne, świetlna karoca czy tron, na którym zasiądzie św. Mikołaj z Rovaniemi. Święty przybył na zaproszenie Konsula Honorowego Finlandii i spotka się z dziećmi w niedzielę o 10.50 i 16.50. Dodatkowo na placu Wolności będzie można wziąć udział w warsztatach i konkursach.

W najbliższy weekend na całej długości ulicy Paderewskiego pojawią się nie tylko świąteczne iluminacje, ale także choinki w donicach oraz specjalny namiot, w którym każdy będzie mógł wydrukować wyjątkową kartkę świąteczną ze swoim zdjęciem. – Wierzymy, że obecną modę na selfie możemy połączyć z tradycyjną formą kartki świątecznej – zapraszają organizatorzy.

Dekoracje świąteczne i trwające równolegle wydarzenia mają być prezentem od firm dla mieszkańców Poznania – mówi Łukasz Goździor, Dyrektor Biura Promocji Miasta.

Świąteczna iluminacja Enei na Placu Wolności - Poznań 06.11.2014 r. Foto: LepszyPOZNAN.pl / Paweł Rychter

Festiwal Zimowych Emocji trwa w Poznaniu do 21 grudnia. Na Starym Rynku odbywa się kiermasz bożonarodzeniowy, na którym można kupić gwiazdkowe upominki, świąteczne ozdoby oraz słodycze i pierniki. Nie brakuje też wyrobów rękodzielniczych, drewnianych, biżuterii i minerałów, a w strefie gastronomicznej można spróbować nie tylko specjałów i dań kuchni polskiej, ale również węgierskiej, litewskiej czy tureckiej.

Betlejem Poznańskie na bogato Foto: TD

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz