POZnań

Bimba pełna prezentów

Świąteczna Bimba  Foto: M. Kaczynski/CK Zamek

Nieczynny przystanek na Św. Marcinie to w przedświąteczną sobotę bardzo atrakcyjne miejsce. W zabytkowym tramwaju można zobaczyć wystawę obrazującą Poznań na pocztówkach z czasów Powstania Wielkopolskiego, posłuchać świątecznych piosenek i wziąć udział w konkursach z nagrodami. Jeszcze więcej atrakcji czeka na poznaniaków przed CK Zamek i pod Alfą.

Świąteczna Bimba Foto: M. Kaczynski/CK Zamek„Zrób prezent. Na Marcinie” to hasło, które odwoływać się ma do wytwarzania i lokalności. W przedświąteczne soboty grudnia Świętym Marcinie na targu pod Alfą można samodzielnie wykonać upominki dla najbliższych, lub kupić przedmioty unikatowe, nie ze sprzedaży sieciowej, takie jak wyjątkowe książki, także antykwaryczne, czy rękodzieło.

Od 11.00 do 16.00 na nieczynnym przystanku przed CK Zamek, stać będzie świąteczny, zabytkowy bimba z wystawą dawnych fotografii i konkursami z nagrodami dla odwiedzających. W każdą z sobót odbywać się będzie szereg spotkań i specjalnych ofert sprzedażowych.

Ciekawie zapowiadają się warsztaty świetlnych iluminacji, które są ważnym elementem przedświątecznych przygotowań. Kolektyw Kąpielisko pokaże, jak w prosty i tani sposób wykonać wyjątkowe lampiony. Z jednorazowych kubeczków do napojów będziemy tworzyć śniegowe kule różnych rozmiarów, by po zmroku rozświetlić je przed Zamkiem. Zrobi się naprawdę zimowo – mówi Maria Fenrych z CK Zamek

Lampiony będzie można także wykonywać podczas warsztatów z Asocjacją 2006, twórcami parady świętomarcińskiej. To w lokalu przy ul. Św. Marcin 49

Nowa Czytelna (ul. Św. Marcin 69) przygotowała natomiast warsztaty moherowe. Pasjonatki wełny, pokażą jak samodzielnie za pomocą igliczek wykonać ciepłą zimową bobę.

Szczegóły:  klik TUTAJ

Gwiazdor na Marcinie Foto: M. Kaczynski / CK Zamek

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz