Aglomeracja

Od piątku z Poznania latamy do Kijowa

kołowanie samolotu wizzair  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Paweł Rychter

W najbliższy piątek z Poznania wystartuje pierwszy samolot do Kijowa. Nową trasę otwiera niskokosztowy Wizz Air. Kijów to drugie po Lwowie miasto na Ukrainie, do którego można dostać się bezpośrednio z Ławicy.

Loty będą odbywać się dwa razy w tygodniu: w poniedziałki i w piątki. Bilety są już dostępne na stronie przewoźnika, a ich ceny rozpoczynają się już od 109 zł i są porównywalne do kosztów przejazdu autobusem.

Przejazd autokarem czy pociągiem trwa długo i jest męczący. Nowe połączenie lotnicze to duża ulga dla podróżnych, zwłaszcza jeśli bilety nie są drogie. Poznań to ciekawe miasto nie tylko dla studentów, ale też dla turystów i biznesmenów – mówi Tetiana Ilchuk, studentka z Ukrainy

Rozbudowa połączeń lotniczych ze wschodem Europy przyczyni się także do zacieśnienia współpracy naukowej. W poniedziałek 28 sierpnia do Kijowa leci prezydent Jacek Jaśkowiak, który razem z rektorem Politechniki Poznańskiej będzie uczestniczył w Dniu Studenta na Politechnice Kijowskiej.

Rektor PP prof. Tomasz Łodygowski podpisze porozumienie o podwójnym dyplomie na kierunku „Budowa maszyn”. W planie wizyty jest także spotkanie z merem Kijowa Witalijem Kliczko, z którym prezydent Jaśkowiak będzie rozmawiał o pozyskiwaniu inwestorów i wsparciu dla przedsiębiorców.

Połączenie jest efektem wspólnych działań prezydenta Poznania Jacka Jaśkowiaka, marszałka województwa Marka Woźniaka oraz zarządu lotniska Ławica.

Zabiegałem o to od dawna, bo obecnie w naszym mieście ze wszystkich mniejszości właśnie Ukraińcy stanowią najliczniejszą grupę – mówi prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak. – Połączenie z tym krajem ma bardzo istotne znaczenie dla wielkopolskich przedsiębiorców, z uwagi na duże zapotrzebowanie na wykwalifikowanych, pracowników – dodaje prezydent Jaśkowiak.

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl / Paweł Rychter, materiały prasowe

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz