POZnań

Od jutra otwarte będą miejskie pływalnie

Pływalnia Atlantis  Foto: Adam Cereszko / materiały prasowe POSiR

We wtorek 1 września rusza po przerwie Pływalnia Miejska Rataje na Osiedlu Piastowskim. Baseny letnie POSiR i kąpieliska miejskie dziś kończą swoje funkcjonowanie.

Sezon, który właśnie dobiega końca, był dla nas dużym wyzwaniem. Przygotowaliśmy obiekty do działania w warunkach obostrzeń sanitarnych. Odwiedziło nas w tym czasie blisko 50 tysięcy osób – mówi Łukasz Miadziołko, dyrektor Poznańskich Ośrodków Sportu i Rekreacji.

Wszyscy miłośnicy pływania mogą przenieść się na pływalnie kryte. We wtorek 1 września startuje basen na Osiedlu Piastowskim, a 14 września Chwiałka. Od końca lipca poznaniacy mogą korzystać z Pływalni Miejskiej Atlantis.

Z prowadzonych przez POSiR basenów można korzystać zarówno indywidualnie, jak i podczas zajęć zorganizowanych (nauka, doskonalenie pływania, aquafitness itp.). Godzinny bilet na basen Rataje i Atlantis to koszt 14 i 12 złotych (odpowiednio: bilet normalny i ulgowy). Pełen cennik, harmonogramy zajęć oraz dostępności torów można znaleźć wyszukując wybraną pływalnię na stronie www.posir.poznan.pl.

Pływalnia na osiedlu Piastowskim działa od poniedziałku do piątku w godz. 6.00 – 22.00, a Atlantis w godz. 6.00 – 22.30. W soboty, niedziele i święta obie pływalnie działają od 7.00 do 22.00.

7 września na pływalniach Rataje oraz Atlantis ruszają zajęcia nauki i doskonalenia pływania. Mogą z nich korzystać zarówno dzieci, jak i dorośli. Na basenach POSiR realizowany jest również cykl zajęć Trener Senioralny finansowany przez Wydział Sportu Urzędu Miasta Poznania w ramach Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego.

Zajęcia dla osób w wieku 55+ prowadzi Fundacja na rzecz Akademii Wychowania Fizycznego. Więcej na temat zajęć zorganizowanych można przeczytać na stronie: https://posir.poznan.pl/aktualnosci/zapisz-sie-na-nauke-plywania. Osoby chętne do udziału w zajęciach mogą kontaktować się bezpośrednio z wybraną pływalnią. Kontakt do nich znajdziemy, klikając w powyższy link. Zajęcia zorganizowane na Chwiałce ruszą 14 września.

Osoby korzystające z obiektów basenowych są zobowiązane do dezynfekcji rąk i przestrzegania reżimu sanitarnego.

Pływalnia kryta na Ratajach Foto: materiały prasowe / UMP

Użyte w artykule zdjęcia: Adam Cereszko / materiały prasowe POSiR

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz