Oczekiwana wygrana koszykarek

Enea AZS Poznań - Muks II Poznań (6.03.2016)  Foto: © lepszyPOZNAN.pl / Karolina Kiraga

Koszykarki ENEA AZS Poznań zgodnie z oczekiwaniami wygrały w III meczu I fazy play-off I ligi kobiet z UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki. Zwycięstwo oznacza awans do ćwierćfinału, w którym akademiczki zmierzą się z Liderem Pruszków.

Enea AZS Poznań - UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki

Już w pierwszych sekundach zaraz po wznowieniu kapitan zespołu Kinga Woźniak zdobyła pierwsze 2 punkty dla zespołu, w odpowiedzi UKS oddał celny rzut za 3 punkty i było to ostatnie prowadzenie Basketu. W pierwszej kwarcie ENEA grała bardzo dobrze, osiągając 8 punktowe prowadzenie.

Druga kwarta przyniosła nieco więcej emocji, ale i tak zwycięskie z parkietu na przerwę schodziły poznanianki. III odsłona spotkania była najgorszą w całym pojedynku, obie drużyny były nieskuteczne, nieco lepsze okazały się koszykarki z Aleksandrowa odrabiając 2 punkty. Strata 9 punktów dawała nadzieję na odwrócenie losów meczu. Podopiecznie Ryszarda Barańskiego zagrały jednak spokojnie szanując czas, co zniechęciło UKS do dalszej walki mimo, iż udało im się nieco zmniejszyć stratę. Ostatecznie ENEA, bo bardzo mądrzej grze wygrała spotkanie, którego wynik jest bardzo podobny do meczów pomiędzy tymi zespołami w fazie zasadniczej. Jedyną różnicą jest wygrana przez akademiczki pierwsza kwarta.

Już od początku meczu to my nadawałyśmy swoje tempo. Mimo że w IV kwarcie przeciwniczki w pewnym momencie zaczęły pomniejszać przewagę to i tak wszystko miałyśmy pod kontrolą. Jestem dumna z postawy całego zespół, teraz jednak musimy myśleć i przygotowywać się do ćwierćfinału – mówi Kinga Woźniak, kapitan zespołu

ENEA pokazała w dwóch ostatnim meczach, ich pierwsza odsłona rywalizacji była wypadkiem przy pracy. Niepokoić może kontuzja Aleksandry Pietraszek na koniec pierwszej kwarty, cała sytuacja wyglądała na skręcenie kostki. W III kwarcie Ola doszła już do siebie, jednak nie zagrała już do końca spotkania, co było prawdopodobnie decyzją trenera Barańskiego, który nie chciał ryzykować zdrowia zawodniczki przy korzystnym wyniku.

ENEA AZS Poznań – UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki 64 : 51 (22-14, 18-15, 6-8, 18-14)

ENEA AZS: D. Marciniak 12, K. Woźniak 13 I. Płóciennik 18, K. Banach 2, K. Budeń 5, A. Pietraszek 4, M. Wojdalska 8, A. Plucińska 0, W. Wiśniewska 2, P. Adamowicz 0, E. Giedrojć 0, M. Pawlikowska 0.
UKS: K. Bednarczyk 15, N. Tyczkowska 0, I. Walentowska 0, J. Maryniewska 4, M. Ratajczak 2, E. Canert 6, M. Pisera 7, M. Batóg 8, W. Przybylak 0, W. Telenga 9.