POZnań

Obchody Poznańskiego Czerwca 1956 – zmiany w komunikacji

Młodzież pod pomnikiem Czerwca '56  Foto: UMP

Przypadająca w tym roku 60. rocznica Poznańskiego Czerwca 1956 roku obchodzona będzie w sposób szczególny. Odbywa się wiele wydarzeń, a część z nich spowodują zmiany w komunikacji.

Serdecznie zapraszam na główne obchody 60. rocznicy Powstania Poznańskiego Czerwca 1956 roku – apeluje Jacek Jaśkowiak, Prezydent Poznania – spotkajmy się na placu Adama Mickiewicza we wtorek, 28 czerwca o godzinie 20:30. Bądźmy tego dnia razem!

Zmiany dotyczyć będą ulic 28 Czerwca 1956 roku, alei Niepodległości, ulicy Kochanowskiego oraz ulicy Krasińskiego na odcinku od ulicy Mickiewicza do ulicy Kochanowskiego oraz fragmentu ulicy Gajowej.

Zacznijmy od ścisłego centrum, a więc od alei Niepodległości. Na odcinku od ulicy Libelta do ulicy Święty Marcin zostanie ona zamknięta całkowicie dla ruchu w obu kierunkach od godziny 18:30 do 20:30.

Natomiast na ulicy Gajowej po zachodniej stronie ulicy, w bezpośrednim sąsiedztwie bramy wjazdowej do dawnej zajezdni tramwajowej będzie obowiązywać zakaz zatrzymywania się z tabliczką T-24 informującą o odholowaniu pojazdów na koszt właściciela.

Zwężona zostanie ulica Św. Marcin na odcinku od al. Niepodległości do ul. Wieniawskiego od około 20:30 do 24:00.

Wyłączony z ruchu zostanie też środkowy pas ruchu ul. Św. Marcin na wysokości CK Zamek, a ruch na wprost odbywać się będzie lewym pasem, obecnie wygrodzonym – informuje Miejski Inżynier Ruchu – w przypadku liczniejszego udziału publiczności możliwe jest całkowite zamknięcie ul. Św. Marcin na pasach przyległych do pl. Mickiewicza oraz przyległego pasa jezdni al. Niepodległości.

Na odcinku ulicy Wieniawskiego od ul. Św. Marcin do ul. Fredry na wniosek Policji obowiązywać będzie dodatkowo zakaz zatrzymywania się i postoju.

Nie przejedziemy również ulicą 28 Czerwca 1956 roku między ulicami Hetmańską a Wspólną. Zakaz dotyczyć będzie obu kierunków i obowiązywać będzie od 6:00 do 6:30 oraz od 14:15 do 15:00. Będziemy musieli korzystać z objazdu, który poprowadzi nas ulicami Hetmańską, Dolna Wilda i Wspólną.

Ulice Kochanowskiego oraz Krasińskiego od ulicy Mickiewicza do ulicy Kochanowskiego również będą zamknięte dla samochodów od 10:00 do 13:00. Będzie tutaj także obowiązywać zakaz zatrzymywania się z tabliczką T-24 informującą o odholowaniu pojazdów na koszt właściciela.

O tym jak najwygodniej dotrzeć na plac Mickiewicza na obchody 60-lecia Poznańskiego Czerwca przeczytasz tutaj.

Ponadto informujemy, że w środę 29 czerwca 2016 r., w godzinach od 7:00 do 16:00, w związku z obchodami Święta 14 Wojskowego Oddziału Gospodarczego, wprowadzony zostanie całkowity zakaz parkowania pojazdów na odcinku ul. Wieniawskiego od ul. Fredry do ul. Libelta oraz w zatoce parkingowej przed Teatrem Wielkim – dodaje Zarząd Dróg Miejskich.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz