DLA STUDENTA

O biznesie w sporcie

Lech Poznań - Zagłebie Lubin - Stadion Miejski 21/04.2013 r.  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Sport to nie tylko rekreacja, ale także biznes. Doskonale wiedzą o tym na Uniwersytecie Ekonomicznym. O tym jak zarządzać projektami sportowymi podczas najbliższego wykładu z cyklu spotkań pod nazwą Cafe AZS UE opowiadać będzie Marcin Animucki, wiceprezes Ekstraklasy.

Lech Poznań - Zagłebie Lubin - Stadion Miejski 21/04.2013 r. Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr RychterCafe AZS UEP to z cyklicznych, comiesięcznych wykładów otwartych podczas których można wysłuchać prelekcji praktyków biznesu z branży sportowej oraz autorytetów świata sportu.

Organizując Cafe AZS UEP chcieliśmy pokazać, że sport to nie tylko rekreacja, ale również biznes związany z takimi dziedzinami, jak zarządzanie, ekonomia, marketing, logistyka, dziedziny związane bezpośrednio z ofertą proponowaną studentom przez Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu – opisuje wydarzenie Mateusz Dec, jeden z pomysłodawców wydarzenia, który pełni w Klubie Uczelnianym AZS funkcję wiceprezesa ds. marketingu.

Dotychczas udało nam się zaprosić w mury naszej uczelni takich gości, jak: Mirosław Przedpełski – Prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej, Tomasz Cieślik – Dyrektor ds. Biznesu w firmie SPORTFIVE, czy Bartosz Górski – Wiceprezes Zarządu Asseco Resovia S.A. Rzeszów – dodaje Maciej Jakubowski z uczelnianego AZS.

Cafe AZS UEP jest pierwszą tego typu inicjatywą w Polsce, poruszającą tematykę sportową z perspektywy biznesowej, a dotychczasowi prelegenci zaprezentowali ciekawą i specjalistyczną wiedzę.

Stadion Miejski Foto: ZED  |  Zbigniew Ratajczak / fotoportal.poznan.pl

Tym razem wykład pt. „Zarządzanie największym produktem sportowym na przykładzie piłkarskiej Ekstraklasy” wygłosi Marcin Animucki – Wiceprezes Zarządu Ekstraklasy S.A. Wcześniej pełnił funkcję prezesa klubu piłkarskiego RTS Widzew Łódź i odpowiadał m.in. za kwestie prawne spółki oraz zarządzał inwestycją budowy nowego stadionu Widzewa. Od stycznia 2009 r. zasiada w Zarządzie PZPN. W jego CV znaleźć można również pracę w Polskiej Lidze Koszykówki.

Spotkanie w ramach Cafe AZS UEP odbędzie się w środę 20 listopada o godz. 16:45 w auli Budynku Głównego UE w Poznaniu. Wstęp wolny.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz