POZnań

Nowy sezon Zumby w parku Kasprowicza

Zumba w Parku Kasprowicza (8)  Foto: Karolina Adamska Sobańska

W niedzielę, 11 czerwca rozpocznie się kolejny sezon „Zumby z Aquanetem w parku Kasprowicza”. W każdą niedzielę aż do końca sierpnia na polanie koło Areny będzie można ćwiczyć zumbę pod okiem profesjonalnej instruktorki. Mamy, które nie mają z kim zostawić dzieci na czas zajęć, nie muszą się martwić – na miejscu zabawę zapewni im animatorka.

Letnie zajęcia zumby w parku Kasprowicza po raz pierwszy zorganizowano dwa lata – był to projekt nagrodzony i zrealizowany w ramach konkursu „Centrum Warte Poznania”. Okazał się wielkim sukcesem – w każdych zajęciach brało udział około 50 osób.

Najbardziej cieszy mnie, że zajęcia przyciągnęły osoby dosłownie w każdym wieku – od kilkuletnich dziewczynek po panie, które mogłyby być nie tylko ich babciami, ale nawet prababciami. Niemal na każdych zajęciach pojawiał się jeden, dwóch panów – mówi Zenon Kubiak, pomysłodawca zajęć. – Wytworzyła się też swego rodzaju zumbowa społeczność, nawiązały się znajomości, więzi, przyjaźnie. W ten sposób projekt zyskał też wartość integracyjną – dodaje.

Dzięki sukcesowi przed rokiem udało się znaleźć sponsora dla kolejnej edycji zajęć, którym została firma Aquanet.

Wsparliśmy tę inicjatywę, ponieważ w swoich działaniach promujemy zdrowy styl życia – wyjaśniała przed rokiem Agnieszka Kaczmarek, specjalista ds. marketingu w firmie Aquanet SA. – Podoba się nam charakter imprezy i to, że jest ona lokalna, osiedlowa. Wierzymy w skuteczność takich cennych inicjatyw – dodaje.

Spółka zdecydowała się także zasponsorować tegoroczne zajęcia. Pierwsze z nich odbędą się w najbliższą niedzielę, 11 czerwca o godzinie 10:00 na polanie pomiędzy halą Arena a placem zabaw (teren udostępniły Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji). „Zumba z Aquanetem w parku Kasprowicza” będzie odbywać się o tej samej porze w każdą niedzielę aż do końca sierpnia. Udział w zajęciach jest bezpłatny – nie wymaga wcześniejszych zapisów ani innych formalności. Kto do tej pory nie zetknął się z zumbą, nie powinien się obawiać, że jako „nowy” sobie nie poradzi.

Zumba to połączenie elementów tańców latynoamerykańskich z fitnessem. Wyróżnia ją to, że nie ma metodyki, każdy może ćwiczyć niezależnie od wieku, zarówno dziewczynki w wieku 11 czy 12 lat jak i panie po 60-tce. Nie trzeba się uczyć kroków, bo tu chodzi przede wszystkim o dobrą zabawę – mówi Klaudia Nierychlewska, instruktorka zumby. – Poza tym nawet jeśli przychodzimy na zajęcia w nie najlepszym nastroju, to po ich zakończeniu czujemy mnóstwo pozytywnej energii – dodaje.

Zumba to nie tylko zabawa, ale też świetna forma aktywności ruchowej, która pomaga w utrzymaniu dobrej kondycji fizycznej i spalaniu zbędnych kalorii. Już godzina ćwiczeń pozwala spalić nawet 600 kalorii.

Należy przyjść w wygodnym stroju sportowym i obuwiu. Warto mieć ze sobą 1,5-litrową butelkę wody i ręcznik – radzi instruktorka.

Podobnie jak przed rokiem zumbie będzie towarzyszyć kącik dla dzieci w wieku powyżej 5 lat, gdzie kreatywne zabawy maluchom zapewni profesjonalna animatorka. To ukłon w stronie mam, które są zainteresowane zumbą, ale w niedzielne poranki nie zawsze mają z kim zostawić swoje pociechy.

Użyte w artykule zdjęcia: Karolina Adamska Sobańska

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz